Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (30.5.): Zaskočí Gombos na Roland Garros favorizovaného Španiela a zopakuje výhru z Montpellieru?

Tenisové tipy (30.5.): Zaskočí Gombos na Roland Garros favorizovaného Španiela a zopakuje výhru z Montpellieru?

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme sa pozreli na úvodný hrací deň na Roland Garros.


Roland Garros – 1. kolo

Norbert Gombos vs Pablo Carreño Busta (30.5. o 11:00)

O favoritovi tohto zápasu nemožno pochybovať. Skúsený Španiel Busta má v tejto sezóne na antuke výbornú bilanciu 10-3, parížsky grandslam mu navyše chutí, keď tu minulý rok bol vo štvrťfinále, kde dokázal zobrať set Djokovičovi. Naposledy však nenastúpil v Ríme Nišikorimu a jeho zdravotný stav pred dnešným duelom je otázny. Gombos sa po zlom začiatku sezóny postupne rozohráva a v posledných týždňoch získal zaujímavé skalpy. V Mníchove zdolal Coriu, následne bol v Prahe v semifinále a minulý týždeň porazil aj talentovaného Ruusuvuoriho a zaskočil Ramosa. Rodák z Galanty bol minulý rok na FO v treťom kole a set by pri priaznivých okolnostiach mohol získať aj dnes.

Tip: Gombos vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 2,01


Roland Garros – 1. kolo

Karen Chačanov vs Jiří Veselý (30.5. o 13:00)

V prvom kole parížskeho grandslamu nás čaká repríza z minulého roku, kedy sa z výhry tešil Rus Chačanov (3:1) a rolu favorita bude plniť aj dnes. Veselý má v tejto sezóne v celku rozpačité výsledky a negatívnu bilanciu 7-10. V posledných mesiacoch navyše prekonal koronavírus, nedávno v Oeirase skrečoval Dellienovi a v Parme skončil už v druhom kole. Jeho najlepším výsledkom na Roland Garros je tretie kolo z roku 2017, ale v tom čase patril do elitnej päťdesiatky. Toto obdobie je už zabudnuté, s pribúdajúcim vekom klesá českému tenistovi aj výkonnosť a dnes ho čaká náročná prekážka v podobe Chačanova. Ani 25. hráč sveta nemôžeme byť so svojimi antukovými výkonmi spokojný, veď v tejto sezóne má bilanciu 4-5 a zlepšenie prišlo až v Lyone, kde dokráčal až do semifinále. Rusovi sa na French Open zvykne dariť, v štyroch posledných účastiach tu má až trikrát 4. kolo a raz štvrťfinále. S Veselým by si mal poradiť aj dnes a to aj v zaujímavom handicape.

Tip: Chačanov handicap gemy v zápase -5,5

Kurz Niké: 1,74Zdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

8 + nineteen =