Home Audio/video VIDEO Suverénny Djokovič kráča na Turnaji majstrov za titulom: Svetovú sedmičku vybavil za 69 minút

Novak Djokovič, Turnaj majstrov

TURÍN – Srbský tenista Novak Djokovič uspel aj v druhom stretnutí na Turnaji majstrov v Turíne a postúpil do semifinále. Po výhre nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom zdolal v červenej skupine aj ruského tenistu Andreja Rubľova za 69 minút po setoch 6:4, 6:1.

Dvadsaťpäťročný Rus nenadviazal na výhru nad krajanom Daniilom Medvedevom a v zápase proti Djokovičovi ťahal za kratší koniec. Zlomový moment prišiel v závere prvého setu, keď za stavu 5:4 v prospech Srba stratil Rubľov svoje podanie a prehral úvodný set 6:4. Siedmy nasadený hráč na turnaji následne nezachytil ani začiatok druhého dejstva, čo srbský tenista využil na okamžitý brejk a bolo po zápase. Djokovič stratil v druhom sete na svojom podaní iba štyri fiftíny a poľahky ho vyhral 6:1.

“Odohral som jeden z najlepších zápasov za celý rok. Súper je súťaživý typ a má silné stránky, najmä servis a forhend. Našiel som správny štýl hry. Myslím, že on nezvládol niektoré momenty, čo ho zlomilo a ja som to využil. Najväčšia motivácia je pre mňa, keď je na zápase prítomná rodina. Som rád, že som v semifinále. Stále je ale tlak vyhrať každý jeden zápas. Musím nájsť proti Medvedevovi správny rytmus, pretože je jedným z najlepších hráčov,” povedal v pozápasovom interview. Djokovič sa stal po Nórovi Casperovi Ruudovi druhým semifinalistom.