Home Najdôležitejšie Tereza Mihalíková s fantastickým úspechom: Deblová trofej po senzačnom finálovom obrate s jednotkami

Tereza Mihalíková

ANGERS – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková s belgickou parťáčkou Greetje Minnenovou dosiahli na francúzskom halovom podujatí WTA Angers Open senzačne až na deblovú trofej.

Slovensko-belgický pár vo finále zdolal favorizované turnajové jednotky, rumunsko-ruské duo Monica Niculescuová/Vera Zvonarevová 4:6, 6:1, 10:8. Finálové outsiderky po prehratom úvodnom sete v prvej hre druhého dejstva na podaní odvrátili dva brejkbaly súperiek a následne už dianie na kurte absolútne ovládli a druhý set vyhrali hladko 6:1.

Druhá trofej na okruhu WTA

Rozhodujúci supertajbrejk nezačal pre Mihalíkovú s Minnenovou dobre, keď prehrávali s favoritkami už 0:3, ale za hodinu aj 28 minút slávili zisk deblovej trofeje po výhre 10:8. Slovenská tenistka tak po triumfe v Slovinsku dosiahla na okruhu WTA na druhú deblovú trofej v kariére. Víťazky za triumf zinkasovali 4840 eur a tiež 160 bodov do rebríčka WTA.