Home Najdôležitejšie Bernard Tomic už nie je to hlúpe malé dieťa: Dosiahne na vytýčený ambiciózny cieľ?

Bernard Tomic už nie je to hlúpe malé dieťa: Dosiahne na vytýčený ambiciózny cieľ?

by Majo Malinovský
Bernard Tomic

MELBOURNE – Získal dva juniorské grandslamové tituly, trikrát ovládol juniorský Orange Bowl a bol svetovou sedemnástkou rebríčka ATP. Talentovaný Austrálčan Bernard Tomic mal mať pred sebou žiarivú kariéru, ale…


Austrálčan narodený v nemeckom Stuttgarte už ako osemnásťročný dosiahol na wimbledonské štvrťfinále a zdalo sa, že ani náročný prechod medzi seniorov mu žiadne problémy a výkyvy nepriniesol. To ale ešte nikto ani netušil, že aj po desiatich rokoch pôjde o jeho najlepšie grandslamové vystúpenie na seniorskej úrovni a jeho hviezdna budúcnosť sa teda ani zďaleka nevyvíja podľa predpokladov.

Bernard Tomic (Foto: TASR)

Momentálne až 254. hráč rebríčka ATP sa v tejto sezóne objavil na dvanástke turnajov, kde ale dohromady dosiahol len an deväť triumfov. Problémom je pre Tomica častokrát hľadanie motivácie, ktorú nachádza len na domácej pôde, čo potvrdzuje aj jeho tohtosezónny najlepší výsledok v austrálskom Melbourne, kde z kvalifikácie prešiel až do druhého kola.

Tomic ale podľa vlastných slov už nie je hlúpe malé dieťa ako v minulosti, uvedomuje si svoje chyby a ľutuje mnohé kontroverzné výroky z minulosti. Austrálčan v nedávnom rozhovore pre Courier Mail dokonca uviedol, že má v pláne návrat na elitnú tenisovú scénu a jeho smelým cieľom je postup do elitnej svetovej desiatky.Už nie je to hlúpe malé dieťa ako predtým

Či sa to aktuálne už 29-ročnému hráčovi podarí ukáže až nová sezóna, ale zdá sa, že by z neho mohol byť diametrálne odlišný Tomic ako doteraz a kontroverzné či vulgárne výroky z minulosti by mohli byť v prípade Austrálčana konečne minulosťou. “Je veľa vecí, ktoré som predtým nemal hovoriť a veľa činov, ktoré sa nemali stať, ale stali sa. Už ale nie som rovnaký ako v 18 alebo 20 rokoch, čas ľudí mení. Som starší a múdrejší, už nie som to hlúpe malé dieťa ako predtým,“ uviedol odhodlane Tomic pred novou sezónou.

“Mal som až príliš veľa úspechov v mladom veku, a to ma trochu dostalo. A potom je tu cestovanie, neustále z jedného turnaja na druhý, a to už od mojich desiatich rokov. V 25 rokoch som už bol unavený a začal som hovoriť nezmysly do médií,“ pokračuje Tomic v sypaní si popolu na hlavu. “Aktuálne sa cítim dobre, v najbližších rokoch sa pokúsim ešte všetko otočiť,” dodáva odhodlane kontroverzný Austrálčan.TOP 10 v nasledujúcich dvoch rokoch?

“Svoje chyby som si uvedomil a chcel by som už robiť všetko iba správne, tak aby som mohol byť spokojný, až raz s tenisom skončím,“ dopĺňa Tomic a na záver pridáva aj poriadne smelý cieľ ohlasujúci atak na elitnú desiatku: “Chcel by som určite preniknúť do svetovej desiatky. Keď som bol 17. na svete, chýbal mi iba kúsok do 12. miesta a vtedy som bol len na 60 percentách svojej výkonnosti. Myslím, že na top 10 mám a mohlo by sa mi to podariť v nasledujúcich dvoch rokoch,“ uzavrel odhodlane Tomic.

Zdroj: ts, Courier Mail

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − 8 =