Home Audio/video VIDEO Bývalá tenistka o extrénerovi: Trikrát denne ma znásilňoval, bola som ako vo väzení a rozmýšľala som o samovražde

VIDEO Bývalá tenistka o extrénerovi: Trikrát denne ma znásilňoval, bola som ako vo väzení a rozmýšľala som o samovražde

by Jaroslav Šípkar
Angelique Cauchyová

PARÍŽ – Bývalá tenistka Angélique Cauchyová prehovorila detailne o hrôzach, ktoré zažila so svojím bývalým trénerom Andrewom Geddesom.


Bývalá tenistka Angélique Cauchyová prehovorila otvorene o hrôzach, ktoré zažila s bývalým trénerom Andrewom Geddesom. Ten bol v roku 2021 odsúdený na 18 rokov väzenia za sexuálne útoky na bývalé zverenkyne vo veku 12 až 17 rokov.

Cauchyovej peklo začalo v dvanástich rokoch. Písal sa rok 1999. “Stalo sa mi to ani nie po dvoch či troch mesiacoch,” spomínala na hrozivé zážitky pred súdom, cituje ju britský Express. “Povedala som mu: Nie, nemal by si, nie je to správne, neželám si to. Odpovedal mi: Vieš, niekedy sa to stáva vo vzťahu medzi trénerom a študentkou, trávime spoločne veľa času, je to normálne.”

Dnes 36-ročná bývalá tenistka prehovorila o pekle, ktoré zažívala počas 15-dňového kempu v La Baule. Aj viackrát denne bola obeťou zvrhlých chúťok svojho trénera. “Zažila som najhoršie dva týždne svojho života. Veľakrát som rozmýšľala o samovražde. Znásilňoval ma trikrát denne. Prvú noc ma požiadal, aby som prišla do jeho izby a keď som to neurobila, tak prišiel do mojej.”

“Bolo to ešte horšie. Bola som ako vo väzení. Nemohla som chodiť von, keď som chcela. Večery potom, znie to šialene, ale chodila som do jeho izby sama, tých 13 krokov, ktoré delili moju a jeho izbu.” Dodala, že sa obávala nákazy AIDS a že prezident tenisového klubu vedel o správaní trénera, ale naďalej s ním spolupracoval, pretože dosahoval dobré výsledky.

“V tenisovom svete bolo známe, že jeho správanie k mladým dievčatám nebolo správne. Keď sa jedna žena posťažovala prezidentovi klubu, že sa správal nevhodne k mládeži čo sa týka verbálneho a fyzického násilia, jeho odpoveď bola: Áno, ale nosí nám tituly,” spomínala Cauchyová.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 4 =