Home Najdôležitejšie Bývalá tenistka so šokujúcim priznaním sexuálneho teroru od zverského trénera: Keď som mala 12 a pol roka, znásilnil ma

Bývalá tenistka so šokujúcim priznaním sexuálneho teroru od zverského trénera: Keď som mala 12 a pol roka, znásilnil ma

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Bývalá tuniská tenistka Selima Sfarová obvinila svojho niekdajšieho trénera Régisa de Camareta, že ju v detstve opakovane znásilnil.


Aktuálne 46-ročná rodáčka z Tunisu o svojej traume zo sexuálneho obťažovania otvorene prehovorila v rozhovore pre prestížny francúzsky denník L’Equipe. Francúzsky kouč ju podľa jej slov znásilňoval od jej dvanástich rokov a jeho sexuálne útoky trvali takmer tri roky.

Aktuálne 81-ročný De Camaret, ktorý sa preslávil ako kouč niekdajšej francúzskej dvojky Isabelle Demongeotovej a tiež bývalej národnej jednotky Nathalie Tauziatovej, je vo väzení, ale za iné sexuálne delikty. V roku 2014 ho odsúdili na desať rokov za znásilnenie dvoch maloletých dievčat na tréningovom kempe na prelome 80. a 90. rokov v Saint-Tropez.

Veľká trauma

“Keď som mala 12 a pol roka, zneužil ma Régis de Camaret. Nikto nepozná môj príbeh,” spomína na ťažké časy. “Trvalo mi dlho, kým som sa oslobodila. Je to veľká trauma,” pokračovala Tunisanka.

Sfarová si zaspomínala na prvý incident, ktorý sa stal v dome de Camareta po tom, čo ju tréner vyzdvihol vo svojom aute na letisku v Bordeaux: “Bola som paralyzovaná, nemohla som sa hýbať. Prišli sme k nemu neskoro. Na poschodí bola jeho dcéra a jeho spálňa, ja som spala na rozkladacej pohovke dole. Išla som spať a o jednu alebo dve hodiny neskôr som sa zobudila, keď sa ma dotýkal. Veľmi rýchlo to prešlo od dotyku k znásilneniu,“ dodala k desivej prvej skúsenosti.

Po 35 rokoch o tom dokázala hovoriť

Sfarová uviedla, že počas vtedajšieho procesu sa jej všetky spomienky na vlastné utrpenie vrátili v plnej sile a upadla do depresie. Pripomenula si všetky temné myšlienky, ktoré ju prenasledovali počas profesionálnej kariéry od roku 1993 do roku 2008.

“Trvalo mi 25 rokov, kým som to sama sebe priznala, a 35 rokov, kým som o tom dokázala otvorene prehovoriť,” konštatovala hráčka, ktorá sa v roku 2001 presadila do prvej stovky svetového rebríčka a bola 75. hráčkou sveta, v deblovom poradí bola najvyššie na 47. mieste.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × four =