Iga Swiateková, US Open 2023
Iga Swiateková (Foto: TASR/AP - John Minchillo)

Už bývalá svetová jednotka Swiateková zarmútila fanúšikov: Musím počúvať svoje telo

VARŠAVA – Poľská tenistka Iga Swiateková vynechá nadchádzajúci turnaj elitnej kategórie WTA 1000 v mexickej Guadalajare, aby si oddýchla pred náročným záverom súťažnej sezóny.


21-ročná poľská tenistka, ktorá po neúspešnej obhajobe titulu na US Open prišla o pozíciu svetovej jednotky, na sociálnych sieťach uviedla, že chce minimalizovať riziko zranenia a rozhodla sa preto upraviť svoj program.

“Musím počúvať svoje telo a sezóna je veľmi intenzívna – najvyššou prioritou je dohrať až do konca v zdraví a naplánovať všetko šikovne tak, aby som neriskovala zranenia,” uviedla Swiateková na platforme X, predtým twitteri. “Žiaľ, musím sa vzhľadom na zmenu programu odhlásiť z turnaja v Guadalajare,” dodala.

Swiateková prehrala na poslednom grandslame sezóny v osemfinále s neobľúbenou lotyšskou súperkou Jelenou Ostapenkovou a uvoľnila tým cestu do čela rebríčka Aryne Sabalenkovej z Bieloruska. Teraz chce po 75 týždňoch na tenisovom tróne preskupiť sily a dopriať si reštart.

Prestížny turnaj WTA 1000 odštartuje 17. septembra a Swiateková na ňom mala štartovať prvýkrát. K turnajom sa chystá vrátiť až o týždeň neskôr v Tokiu.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =