Home Najdôležitejšie Už bývalá svetová jednotka Swiateková zarmútila fanúšikov: Musím počúvať svoje telo

Už bývalá svetová jednotka Swiateková zarmútila fanúšikov: Musím počúvať svoje telo

by Majo Malinovský
Iga Swiateková, US Open 2023

VARŠAVA – Poľská tenistka Iga Swiateková vynechá nadchádzajúci turnaj elitnej kategórie WTA 1000 v mexickej Guadalajare, aby si oddýchla pred náročným záverom súťažnej sezóny.


21-ročná poľská tenistka, ktorá po neúspešnej obhajobe titulu na US Open prišla o pozíciu svetovej jednotky, na sociálnych sieťach uviedla, že chce minimalizovať riziko zranenia a rozhodla sa preto upraviť svoj program.

“Musím počúvať svoje telo a sezóna je veľmi intenzívna – najvyššou prioritou je dohrať až do konca v zdraví a naplánovať všetko šikovne tak, aby som neriskovala zranenia,” uviedla Swiateková na platforme X, predtým twitteri. “Žiaľ, musím sa vzhľadom na zmenu programu odhlásiť z turnaja v Guadalajare,” dodala.

Swiateková prehrala na poslednom grandslame sezóny v osemfinále s neobľúbenou lotyšskou súperkou Jelenou Ostapenkovou a uvoľnila tým cestu do čela rebríčka Aryne Sabalenkovej z Bieloruska. Teraz chce po 75 týždňoch na tenisovom tróne preskupiť sily a dopriať si reštart.

Prestížny turnaj WTA 1000 odštartuje 17. septembra a Swiateková na ňom mala štartovať prvýkrát. K turnajom sa chystá vrátiť až o týždeň neskôr v Tokiu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine − 5 =