Home Roland Garros Tenisti zhrození zo spôsobu komunikácie zo strany organizátorov Roland Garros

Tenisti zhrození zo spôsobu komunikácie zo strany organizátorov Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Včerajšie oznámenie o odložení grandslamového Roland Garros na september viacerých zaskočilo. Dokonca aj hráčov. Mnohí z nich skritizovali organizátorov.

Tenisti sa zhodli na tom, že keby nevyužívali sociálne siete, o rozhodnutí by sa ani nedozvedeli. Nikto ho s nimi nekonzultoval, nikto im neposlal oficiálne oznámenie. Svoje pohoršenie vyjadrili na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

„A znova… Dozvedeli sme sa to na Twitteri,“ nestačil sa diviť Argentínčan Diego Schwartzman, ktorý nedávno z rovnakého dôvodu kritizoval ATP po zrušení podujatia v Indian Wells. „Čo??? Znova zistenie prostredníctvom Twitteru…,“ vyjadrila sa v rovnakom duchu sympatická Rumunka Sorana Cirsteová.

„Je príjemné zistiť to cez Twitter,“ neodpustila si iróniu Francúzka Alizé Cornetová. O návrat sa usilujúca Ruska Alla Kudriavcevová bola výrečnejšia: „Drahý Roland Garros, hoci som rada, že Francúzska tenisová federácia prijíma preventívne opatrenia, aby sa zabezpečilo, že sa turnaj nakoniec odohrá, pred oznámením na Twitteri by som ocenila stretnutie s hráčmi.“

„Toto je ťažké obdobie. Táto katastrofa zasiahla každého. Prioritou by mala byť komunikácia a spolupráca pri hľadaní riešení, nie arogantné a sebecké rozhodnutia, ktoré neskôr negatívne ovplyvnia okruh,“ napísal Kanaďan Vašek Pospíšil. „Prosím???“ nezmohla sa na viac Japonka Naomi Osaková.

„Roland Garros sa presúva na september! Týždeň po US Open. Rýchlo sa budeme musieť vyrovnať so zmenou povrchu. Ešte šťastie, že som na Twitteri a dozvedám sa o novinkách a plánovaní turnajov. V spame v e-mailoch to hľadám niekoľko dní,“ uviedol britský deblista Jonny O’Mara.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + 1 =