Home Roland Garros Polášek šokovaný odvážnym rozhodnutím organizátorov Roland Garros: Nepremyslený krok!

Polášek šokovaný odvážnym rozhodnutím organizátorov Roland Garros: Nepremyslený krok!

by Majo Malinovský
Filip Polášek

PARÍŽ – Grandslamový tenisový turnaj Roland Garros preložili z pôvodného termínu na prelom septembra a októbra. Dôvod je hrozba nového koronavírusu. Ako v utorok informovala Francúzska tenisová federácia (FFT), prestížne podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra.

“Súčasné opatrenia nám znemožnili pokračovať podľa pôvodne plánovaných termínov. V tejto bezprecedentnej situácii, ktorá sa výrazne zmenila od uplynulého víkendu, sme spravili ťažké, no odvážne rozhodnutie. Konáme zodpovedne a musíme spolupracovať, aby sme zaistili zdravie a bezpečnosť pre všetkých,” uviedol prezident FFT Bernard Giudicelli.

Slovenského tenistu Filipa Poláška rozhodnutie odložiť Roland Garros na jeseň nemilo prekvapilo. “Podľa mňa to bol nepremyslený krok. Organizátori Roland Garros ho vôbec neprekonzultovali s vedením ATP, ktoré nič netušilo. Ak sa Roland Garros naozaj bude hrať v jesennom termíne, spôsobí to viac problémov ako úžitku. Nejde len o náročný prechod z hardu na antuku, ale aj o to, že hneď po skončení US Open je na programe daviscupový týždeň a v októbri sú na programe veľké turnaje v Ázii – v Pekingu, Tokiu a Šanghaji,” povedal pre TASR semifinalista štvorhry na tohtoročnom Australian Open i na vlaňajšom Wimbledone.Michal Mertiňák, ktorý trénuje slovenskú ženskú jednotku Viktóriu Kužmovú, považuje odloženie Roland Garros za dobrý krok. “Určite je to lepšie, ako zrušiť nadobro celý turnaj. Antukový Roland Garros sa začne tesne po skončení hardového US Open, ale to nevadí. Je tam však naplánovaných viac iných turnajov, tak som zvedavý, ako to napokon vymyslia,” povedal pre TASR bývalý deblový špecialista.

Roland Garros sa má podľa nového termínu začať len týždeň po US Open, ktoré je naplánované od 31. augusta do 13. septembra v New Yorku.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − 7 =