Home US Open Organizátori US Open uvažujú o odložení turnaja

Organizátori US Open uvažujú o odložení turnaja

by Michal Pokrivka
čo new york dal, čo vzal - bianca andreescuová s trofejou z US Ope

NEW YORK – Vedenie Americkej tenisovej asociácie (USTA) uvažuje nad odložením grandslamového US Open pre pandémiu koronavírusu. Turnaj sa má v New Yorku hrať od 31. augusta do 13. septembra.

Zástupcovia USTA potvrdili, že rokujú s ďalšími organizátormi Grand Slamov ako aj s vedením Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) a vedením ATP, resp. WTA. „Uvedomujeme si, že rozhodnutie nemôžeme vyniesť iba my. USTA pokračuje v príprave US Open a momentálne neimplementuje žiadne zmeny do programu turnaja. Sme v ťažkých časoch a uvažujeme nad všetkými možnosťami, vrátane presunu turnaja na neskorší termín,“ citovala agentúra AP z komuniké USTA.

Už v utorok preložili organizátori grandslamový Roland Garros z pôvodného termínu na prelom septembra a októbra. Ako informovala Francúzska tenisová federácia, prestížne podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra.Vedenie WTA v uplynulých dňoch zrušilo podujatia v Miami, Charlestone, Bogote, Stuttgarte, Istanbule a Prahe a prerušilo sezónu zatiaľ do 2. mája. Ešte o čosi skôr reagovala ATP, ktorá 12. marca zrušila všetky turnaje mužov na najbližších šesť týždňov do 26. apríla.

V Spojených štátoch amerických evidujú k strede 7:00 SEČ 6496 prípadov ochorenia COVID-19, ktorému v krajine podľahlo 114 ľudí. Celosvetovo je v 163 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 190-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 7900 osôb.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − twelve =