Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Frank Augstein)

Tenisové tipy (4.5.): Zvládne vracajúci sa Thiem úvodnú madridskú prekážku v podobe Američana Girona?

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sa opäť pozrieme na antukový Masters v Madride.


ATP Madrid Masters – 2. kolo

Alex de Minaur vs Lloyd Harris (4.5. o 18:30)

Nemyslím si, že v tomto zápase si zaslúži de Minaur až takú favorizáciu. Pre Austrálčana je antuka najmenej obľúbeným povrchom, kde má počas kariéry odohraných len 72 zápasov s bilanciou 42-30. V tejto sezóne má 2-2 s výhrami nad Munarom a Bublikom, ale dnes proti nemu bude stáť skvele servujúci Harris, ktorý v prvom kole prekvapujúcom vyradil Dimitrova. Antuka v metropole Španielska patrí medzi tie špecifické, je rýchlejšia ako ostatné európske antuky, hráme tu vo vysokej nadmorskej výške a tieto podmienky rozhodne vyhovujú servismenom. 24-ročný Harris má v tejto sezóne výborných 13 výhier a len 6 porážok a v roli outsidera ho nevidím ani dnes. Tip na plusový handicap je pre mňa dobrou voľbou.

Tip: Harris handicap gemy v zápase +3,5

Kurz Niké: 1,72


ATP Madrid Masters – 2. kolo

Dominic Thiem vs Marcos Giron (4.5. o 19:00)

Rakúšan Thiem hlási návrat na kurty takmer po dvoch mesiacoch, keď naposledy odohral súťažný zápas v Dubaji, kde prekvapujúco neuspel proti Harrisovi. Pre návrat si vybral antukový Masters v Madride, na ktorý má výborné spomienky. V roku 2017 a 2018 bol vo finále, o rok neskôr bral semifinále a na veľký úspech rozhodne bude upriamovať pozornosť aj tento rok. Jeho súperom bude Američan Giron, ktorý antuku nemá v obľube, jeho bilancia hovorí jasnou rečou (23-16). Turnaj v Madride mu však doposiaľ vychádza a získal skalpy Monteira, Nišioku aj Andújara. Svetová štvorka by už mala byť pre amerického tenistu priveľké sústo, a preto si myslím, že v zápase budeme svedkami maximálne 20 gemov.

Tip: Počet gemov v zápase menej ako 20,5

Kurz Niké: 1,75Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − fifteen =