Benoit Paire
Benoit Paire (Foto: Instagram - Benoit Paire)

Paire reaguje na kritiku Thiema: Musím hrať tenis, aby som mal peniaze na dovolenky, šokuje francúzsky rebel

MADRID – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa pred svojim úvodným zápasom na turnaji v Madride obul do francúzskeho búrliváka Benoita Paireho a odpoveď Francúza na seba nenechala dlho čakať.


Paire je aktuálne jednou z ústredných postáv vo svete tenisu v negatívnom slova zmysle. V tejto sezóne má na konte z jedenástich odohraných zápasov až 10 prehier a netají sa tým, že tenis hrá len pre peniaze. Chodí z turnaja na turnaj, vezme štartovné za prvé kolo a odchádza na ďalší turnaj, tento kolobeh sa v poslednej dobe pravidelne opakuje.

ATP zatiaľ s trestom neprišla, ale francúzska tenisová federácia prišla s rozhodnutím, ktoré Paireho nepotešilo – zákaz štartovať na Olympijských hrách v Tokiu. Na nechuť a stratu motivácie sa už viac nemohol pozerať ani Dominic Thiem, ktorý Pairemu poslal jasný odkaz.

„Jednoducho tomu nerozumiem. Keď nechceš hrať tenis, tak zostaň doma. Ak nemáš motiváciu, nevadí. Nikto ťa k tenisu nenúti,“ odkázal Dominic Thiem francúzskemu tenistovi v rozhovore pre španielsky denník El País.

Odpoveď Francúza na seba nenechala dlho čakať

“Dominic, musím pracovať, aby som mohol chodiť na dovolenky. Som šťastný, že ťa budem môcť opäť vidieť na kurte,“ reaguje Paire na odkaz svetovej štvorky. Francúzsky búrlivák následne odkaz zo svojho účtu na Twitteri odstránil.Oboch tenistov dnes čaká úvodný zápas na turnaji kategórie Masters v metropole Španielska. Paire vyzve čerstvého víťaza turnaja v Mníchove Basilašviliho, na Thiema čaká Američan Giron.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Marin Čilič

VIDEO Ani po ôsmom finále sa neradoval: Čilič sa v Stuttgarte po troch rokoch dočkaj víťaznej trofeje

STUTTGART – Chorvátsky tenista Marin Čilič získal trofej na turnaji ATP v Stuttgarte. V nedeľnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + fifteen =