Gail Falkenbergová (Foto: Instagram - Crocircuit)

VIDEO Legendárna Američanka odohrala súťažný zápas v 74-rokoch: Som vo výbornej kondícii, ale trochu ma bolia kolená

MIAMI – Súťažný zápas v 74 rokoch? Pre americkú legendu Gail Falkenbergovú žiaden problém. Na antukovom turnaji ITF v Naples na Floride včera odohrala zápas s Francúzskou Fiquetovou (796.), s ktorou síce neuhrala ani gem a prehrala dvakrát 0:6, ale aj napriek tomu si zaslúži obrovský obdiv.


Zápas na Floride bol pre Američanku prvý od marca 2018. Jej najlepším umiestneným v rebríčku bola 343. priečka, ktorú dosiahla v 80. rokoch minulého storočia. V roku 1999 v 52 rokoch prvýkrát prerušila kariéru, aby sa mohla starať o svoju ťažko chorú matku. Po jej úmrtí v roku 2011 sa na okruh vrátila.

Následne absolvovala celkom 43 profesionálnych zápasov, z ktorých vyhrala len jeden. V roku 2016 vo svojich 69 rokoch zvíťazila v prvom kole kvalifikácie na turnaji v Pelhame nad 22-ročnou Rosaly Smallovou 6:0, 6:1. Po úspechu prišlo 23 prehier v rade, v 11 z nich neuhrala ani gem ako napríklad v zápase s Taylor Townsendovou.

Falkenbergová: Cítim sa skvele

“Mám 74 rokov, ale som vo výbornej forme a kondícii! Kolená ma trochu trápia, ale okrem nich je všetko okej. Nefajčím, nepijem a ani nedrogujem,“ priznala úprimne 74-ročná tenistka.Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Marin Čilič

VIDEO Ani po ôsmom finále sa neradoval: Čilič sa v Stuttgarte po troch rokoch dočkaj víťaznej trofeje

STUTTGART – Chorvátsky tenista Marin Čilič získal trofej na turnaji ATP v Stuttgarte. V nedeľnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − eight =