Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (31.5.): Naplní talentovaný Musetti rolu favorita proti niekdajšej svetovej sedmičke?

Tenisové tipy (31.5.): Naplní talentovaný Musetti rolu favorita proti niekdajšej svetovej sedmičke?

by Majo Malinovský
Lorenzo Musetti

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sme sa pozreli na zápasy parížskeho Roland Garros.


Roland Garros – 1. kolo

Jo-Wilfried Tsonga vs Jošihito Nišioka (31.5. o 18:15)

Dva zápasy na antuke a dve prehry. Taká je aktuálna bilancia domáceho Tsongu, ktorý sa na Roland Garros pokúsi vyhecovať a zabojovať v súboji s obrovským favoritom. Nišioka nie je síce antukovým špecialistom, ale v tejto sezóne má na najpomalšom povrchu kladnú bilanciu 7:6. Tsonga síce v Barcelone ani Lyone neuhral ani set, ale na grandslame sa podľa môjho názoru skúsený Francúz dokáže nabudiť a zabojovať. Nišioka je typ hráča, ktorý má kvalitu, ale častokrát stráca koncentráciu a neverím, že by zmietol Tsongu z kurtu. Tipujem, že domáci tenista v dnešnom súboji uhrá aspoň jeden set.

Tip: Tsonga vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,72

Tip OK


Roland Garros – 1. kolo

Lorenzo Musetti vs David Goffin (31.5. o 13:00)

Aj napriek nižšiemu postaveniu v rebríčku ATP je favoritom zápasu taliansky tenista, ktorý má na rozdiel od Belgičana antuku najviac v obľube a už dlhodobo potvrdzuje výborné kvality. Musetti pred parížskym grandslamom uhral semifinále v Lyone a naposledy skončil v Parme v osemfinálovom dueli na rakete Nišioku. Goffin sa v tejto sezóne dosť výrazne trápi, bývalá svetová sedmička má celkovo len priemernú bilanciu 14:11 a na antuke prehral tri z posledných štyroch duelov, pričom pri týchto porážkach neuhral ani jediný set. Očakávam, že mladý talent potvrdí svoju kvalitu a pohyblivosť a na nevýrazného Belgičana to bude dnes stačiť.

Tip: Musetti víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,71

Tip OKZdroj: ts, Niké

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 1 =