Home Audio/video VIDEO Federer to stále vie aj na antuke: Suverénny vstup velikána na Roland Garros

VIDEO Federer to stále vie aj na antuke: Suverénny vstup velikána na Roland Garros

by Majo Malinovský
Roger Federer

PARÍŽ – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole ako nasadená osmička zdolal uzbeckého kvalifikanta Denisa Istomina 6:2, 6:4, 6:3.


Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna to bol prvý zápas na parížskej antuke od júna 2019, keď v semifinále prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. Federerovi nevyšla generálka na Roland Garros, keď na domácej pôde na turnaji ATP v Ženeve neprešiel cez Pabla Andújara. Proti Istominovi však potvrdil úlohu favorita, počas celého duelu výborne podával a po pätnásty raz postúpil v Paríži do 2. kola.“Teší ma, že môžem byť opäť v Paríži a že som sa vrátil víťazne. Ďakujem fanúšikom za podporu. S Denisom sa dobre poznáme, hrali sme proti sebe už sedemkrát. S predvedeným výkonom som veľmi spokojný. Počas celého zápasu som sa snažil hrať agresívne a často chodiť na sieť- Teší ma, že moja taktika slávila úspech,” uviedol Federer v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Fabricom Santorom.

Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Thibault Camus)Nebolo jednoduché pripraviť sa

Pre Federera to bol iba tretí súťažný duel po návrate na dvorce po pauze zavinenej operáciou kolena. “Nebolo jednoduché pripraviť sa na tento turnaj. Mám štyri deti a v súčasnej pandemickej situácii je to pre tenistov náročné. O to mám väčšiu radosť s vydareného štartu v Paríži,” dodal Švajčiar.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five − five =