Home Najdôležitejšie Dobrý úvod nestačil: Martin na Roland Garros skončil na rakete amerického bombardéra

Dobrý úvod nestačil: Martin na Roland Garros skončil na rakete amerického bombardéra

by Majo Malinovský
Andrej Martin

PARÍŽ – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. S nasadenou tridsaťdvojkou Američanom Reillym Opelkom prehral 3:6, 2:6, 4:6. Jeho maximom na parížskej antuke zostáva 3. kolo z roku 2016.


Martin hneď v úvodnom geme prelomil podanie Opelku. Jeho súper však následne získal štyri gemy za sebou a dostal sa na koňa. Martinovi sa síce ešte podarilo znížiť na 3:4, no záver prvého setu patril Opelkovi, ktorý hral agresívne a skvele returnoval. V druhom dejstve si po dvoch brejkoch rýchlo vybudoval rozhodujúci náskok 4:0.

Martin, ktorý minulý týždeň postúpil do semifinále turnaja ATP v Belehrade, nevedel nájsť recept na disponovaného súpera, aj v dlhších výmenách ťahal za kratší koniec. V treťom sete síce otočil z 1:3 na 4:3, no koncovka bola v réžii Opelku. Slovensko tak v Paríži prišlo aj o druhé želiezko v mužskom singli, Norbert Gombos neprešiel v nedeľu cez dvanásteho nasadeného Španiela Pabla Carrena-Bustu.muži – dvojhra – 1. kolo: Reilly Opelka (USA-32) – Andrej MARTIN (SR) 6:3, 6:2, 6:4  

  

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 1 =