Home Najdôležitejšie Svetová osmička Benčičová uviazla na Slovensku: Inak by sme boli dlho odlúčení

Svetová osmička Benčičová uviazla na Slovensku: Inak by sme boli dlho odlúčení

by Majo Malinovský
Belinda Benčičová

BRATISLAVA – Náročné obdobie poznačené pandémiou nového koronavírusu trávi so slovenským priateľom v Bratislave. Aktuálna svetová osmička Švajčiarka Belinda Benčičová (23) sa po zrušení Indian Wells jedným z posledných letov presunula aby mohla byť po boku svojho drahého, kde zostáva.


Sympatická Švajčiarka so slovenskými koreňmi, ktorá svojho času figurovala aj na štvrtej priečke rebríčka WTA, zostala v Bratislave s priateľom Martinom Hromkovičom. 37-ročný Slovák je aktuálne futbalistom OFC Russel Gabčíkovo. “Rodičia sú vo Švajčiarsku, ja s priateľom Martinom Hromkovičom v Bratislave. Inak by sme boli dlho odlúčení,“ uviedla pre SonntagsBlick.

V Číne hrala až na štyroch turnajoch

Benčičová sa v septembri minulého roka objavila až na štyroch turnajoch v Číne a dokonca aj vo Wuchane, odkiaľ sa koronavírus rozšíril do celého sveta: “V januári som bola v Shenzhene… Ale v tom čase o tom ľudia naozaj nehovorili. Až potom sme sa dozvedeli, že vírus tam už koloval.“

Hoci má na Slovensku starých rodičov, z obáv o ich zdravie ich zatiaľ stále nenavštívila: “Je to lepšie. Ale ak to uvoľnenie umožní, uvidím ich opäť,“ zamyslela sa Švajčiarka, ktorá po uvoľnení opatrení už s chuťou trénuje na vonkajších kurtoch. Tak ako viacerí aj ona vidí na pandémii niečo dobrého: “Teraz obloha vyzerá viac modrá, vzduch sa vyčistil. Možno to svet nejako nastavil, vyslal varovný výstrel.”Okrem tenisu aj varí

Okrem tenisových tréningov sa ale mladá Švajčiarka, ktorá si zahrala po boku fenomenálneho rekordéra Federera, zdokonalila napríklad aj vo varení: “Začala som variť a piecť. Kedysi som musela volať mame na každé jedlo, ako sa pripravuje. Teraz to dokážem dokonale, som na to skutočne hrdá! Mám rada najmä hovädzie mäso so zeleninou alebo šalátom a cestovinami. Pečiem aj štrúdľu. Keď nám totiž Martinova babička prináša niečo sladké, vždy to chutí fantasticky,” zakončila Benčičová.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Mothers Day 🥰

Príspevok, ktorý zdieľa Belinda Bencic (@belindabencic),

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + 13 =