Dominik Hrbatý
Foto: TASR

Susedský spor Hrbatého! Mám povolenie od ministerstva zemetrasenia, drzo mi odsekol

Dominik Hrbatý rieši susedský spor ohľadom vývozu odpadu, svoju sťažnosť zverejnil na sociálnej sieti facebook.


Hrbatého sťažnosť na suseda

Dominik Hrbatý nie je spokojný s postupom stavebníka, ktorý začal v susedstve jeho luxusnej vily s výkopovými prácami. Vykopaný materiál odváža na susedný pozemok. Hrbatý tvrdí, že bez potrebného povolenia. Stavebník sa však bráni. Celú záležitosť preveruje stavebný úrad aj mestský úrad Nové Mesto

„Sused, ktorému patrí pozemok tam bude stavať rodinné domy, čo je úplne normálne. Slušne som sa ho ale opýtal, že prečo vyváža bordel zo svojho pozemku na vedľajšiu susedovu parcelu. Drzo mi odvetil, že má povolenie od ministerstva zemetrasenia a zložil mi telefón,“ hovoril Hrbatý pre portál šport24.sk.

„Keby mi dal nejaké rozumné vysvetlenie, že má povolenie navážať zeminu na susedovu parcelu, tak s tým nemám žiadny problém. V stavebnom rozhodnutí má, že musí odpad vyvážať na skládku a on to vyváža na cudzí pozemok. Ak je aj s ním dohodnutý, o čom neviem, mal to mať v stavebnom povolení a mne mal aspoň slušne povedať, že to s ním má dohodnuté. Nič také ale nemá, lebo ako priamy sused o tom nič neviem,“ sťažuje sa bývalá svetová dvanástka.

Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Slovenská legenda asi šliapla vedľa

Portál šport24.sk oslovil v predmetnej veci aj samotného stavebníka, ktorý potvrdil, že stavebné práce vykonáva v súlade so zákonom a svoje slová preukázal príslušnou dokumentáciou. Má uzatvorenú zmluvu o vývoze vykopaného materiálu so susedom.

„Máme to povolené. Je to dočasná skládka zeminy z výkopu základov, ktorá, keď sa urobia základy, tak sa bude materiál navážať naspäť na môj pozemok. V dohode sme sa zaviazali, že terén susedovej parcely dáme do pôvodného stavu. Je to písomná dohoda s majiteľom susedného pozemku, čiže to je v zmysle zákona.”Všetko nasvedčuje tomu, že Dominik Hrbatý sa sťažuje neprávom a v tomto spore bude ťahať za kratší koniec povrazu. Svedčí o tom vyjadrenie hovorcu stavebného úradu Nové Mesto Mareka Tettingera pre šport24.sk.

„Podľa informácií a dokumentov, ktoré má úrad k dispozícii, pochádza výkopová zemina zo susedného pozemku a je tam umiestnená dočasne a so súhlasom majiteľa tohto pozemku.”

zdroj: šport24.sk

About Jaroslav Šípkar

Check Also

Jelena Rybakinová, Wimbledon 2023, Londýn

Proti českej súperke na prestížnom podujatí nenastúpi: Svetová päťka zarmútila fanúšikov

TOKIO – Kazašská tenistka Jelena Rybakinová sa odhlásila z tenisového turnaja v Tokiu. V utorkovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 19 =