Home Najdôležitejšie Slová chvály na adresu Rafaela Nadala od krajana Ferrera

Slová chvály na adresu Rafaela Nadala od krajana Ferrera

by Roderik Pastier

Bývala svetová trojka David Ferrer v rozhovore ocenil kvality jeho krajana Rafaela Nadala a priznal, že v Španielsku sa hráč kvalít Nadala tak ľahko nezrodí.


Ferrer: Dosiahnuť úspechy Nadala je takmer nemožné

„Je obdivuhodné, čo všetko Rafa dosiahol. Jeho veľké víťazstvá, tituly na grandslamoch sú dychberúce. Skutočný velikán,” netajil chválu Ferrer. V Španielsku do tenisového dôchodku už odišli hráči ako Corretja, Ferrero a Moya, už v časoch ich slávy sa pošuškávalo o tom, že nahradiť týchto šampiónov bude náročná výzva. Nadal to dokázal, môžeme ho označiť za španielskeho hrdinu.

Ferrer je aktuálne zaneprázdnený s prácou v jeho vlastnej akadémii. Počas pandémie bola jeho myšlienka pracovať s novými španielskymi talentami nemožna, ale podľa slov Ferrera sa postupne všetko vracia do normálu a trénovať v jeho akadémií bude čoskoro opäť dostupné.Ferrer na záver rozhovoru priznal, že aj počas tenisového dôchodku naďalej trénuje. Tento rok sa mal predstaviť v pozícii riaditeľa turnaja “Barcelona Open”, no debut si premiérovo nie ako hráč odbije až nasledujúci rok.

zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − nine =