Home Najdôležitejšie STZ zareagoval na kritiku Škamlovej: O všetkých nomináciách na Fed Cup rozhoduje vždy kapitán

STZ zareagoval na kritiku Škamlovej: O všetkých nomináciách na Fed Cup rozhoduje vždy kapitán

by Majo Malinovský
Chantal Škamlová

BRATISLAVA – Po dvoch častiach zaujímavého rozhovoru a kritiky z úst uznávaného trénera Vladimíra Pláteníka sme vám včera priniesli otvorený list niekdajšej juniorskej grandslamovej šampiónky Chantal Škamlovej, ktorá si tiež posťažovala na pomery v slovenskom tenise a vyzvala k väčšej podpore našich mladých talentov.


Už o pár hodín na jej kritiku v otvorenom liste, ktorý zdieľala na sociálnej sieti, zareagoval prostredníctvom športového riaditeľa Vladimíra Habasa aj Slovenský tenisový zväz.

Vladimír Habas
Športový riaditeľ STZ Vladimír Habas (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)

Reakciu STZ prinášame v plnom rozsahu a v pôvodnom znení bez akýchkoľvek redakčných úprav:“Chantal Škamlová prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti napadla Slovenský tenisový zväz (STZ), že ju odmietol podporiť a zaradil ju medzi neperspektívne hráčky. Podľa jej slov ľudia na zväze robili všetko pre to, len aby ju nemuseli nominovať na Fed Cup. Prečítajte si oficiálne stanovisko STZ k tejto situácii:

“O všetkých nomináciách na fedcupové stretnutia rozhoduje vždy kapitán, v tomto prípade Matej Lipták. Rovnako to bolo aj pri nomináciách na stretnutie proti Lotyšsku v Rige a na priateľské stretnutie proti Česku. Slovenský tenisový zväz žiadnym spôsobom do jeho rozhodnutia o nominácii nezasahuje,” povedal Vladimír Habas, športový riaditeľ STZ.

„Chantal Škamlová žiadala v roku 2018 o zaradenie do podpory zo strany STZ. Jej žiadosťou sa zaoberala Trénerská rada na svojom zasadnutí dňa 19. novembra 2018. Jednomyseľne sa rozhodla jej žiadosti nevyhovieť,“ dodal Habas.”Zdroj: ts, Facebook – STZ

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen − six =