Home Najdôležitejšie Šramková ukázala veľkosť bojovníčky: Slovenská jednotka po parádnom obrate siaha na ďalší titul

Rebecca Šramková, W60 Trnava

PORTO – Slovenská turnajová jednotka Rebecca Šramková si na halovom podujatí ITF v portugalskom Porte s dotáciou 40 tisíc USD zahrá o ďalší singlový titul.

V dnešnom semifinále proti bieloruskej súperke Aline Faleiovej síce po jedinom brejku vo ôsmej hre prehrala úvodný set za 31 minút 3:6, ale potom predviedla parádny obrat. Slovenská turnajová jednotka po dvoch brejkoch Bielorusky prehrávala v druhom sete už 1:3, ale od stavu 0:15 v piatej hre sa Šramková dokonale nakopla, keď ziskom piatich hier po sebe ovládla druhé dejstvo (6:3) a vynútila si rozhodujúci tretí set.

Tretie rozhodujúce dejstvo prinieslo poriadnu drámu a tuhý boj o finále. Šramková po brejku súperky prehrávala 0:2, ale po ribrejku sa jej podarilo vrátiť do setu a vyrovnané skóre bez ďalších brejkov sa držalo až do stavu 5:5. V jedenástej hre Šramková zobrala súperke podanie a podávala na postup do finále, ale hra jej nevyšla a bez zisku jediného fiftínu si servis stratila a semifinálovú drámu musel rozhodnúť tajbrejk. Ten patril Šramkovej, ktorá druhý mečbal premenil na postup do finále a po viac ako dvojhodinovom boji sa radovala z postupu do finále.

V tom na turnajovú jednotku čaká nasadená španielska dvojka Jessica Bouzasová Maneirová, ktorá v štyroch zápasoch v Porte nestratila ani jediný set.

Rebecca Šramková (1.) vs Aliona Faleiová (Blr) – semifinále 3:6, 6:3, 7:6(4) za 2 hodiny aj 18 minút