Home Najdôležitejšie Klein aj Molčan podali vynikajúce výkony: Mečíř a Moška reagujú na historický postup Slovenska medzi elitu

Klein aj Molčan podali vynikajúce výkony: Mečíř a Moška reagujú na historický postup Slovenska medzi elitu

by Majo Malinovský
Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár, Srbsko, Historický postup

BRATISLAVA – Reakcie osobností po postupe slovenských tenistov do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

Miloslav Mečíř, prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ): “Je to vynikajúce a chlapci nám všetkým urobili radosť. Pred zápasmi sme tomu až tak veľmi neverili, no, samozrejme, je to teraz o to príjemnejšie. Myslím si, že takýchto zápasov bolo viac. Niekedy sú sklamania, keď ideme do toho my ako favoriti. Je to veľká radosť, keď sa postúpi. Myslím si, že aj tie výkony, ktoré predviedli chlapci, boli výborné. Nečakali sme, že sa rozhodne už po štvorhre.

Niečo podobné som zažil, keď sme boli v Juhoafrickej republike. Tiež sme čakali, že na tráve asi prehráme. Je to veľmi príjemné prekvapenie. Vyzdvihol by som však opäť výkony našich tenistov, lebo Lukáš Klein aj Alex Molčan hrali proti rebríčkovo vyššie postaveným hráčom a hrali výborne v oboch zápasoch. Dnes to vo štvorhre vyzeralo vyrovnane, tak 50 na 50, ale tým, že naši vyhrali tajbrejk v prvom sete, tak im narástli trochu krídla. Získali viac sebavedomia a je to príjemné a veľmi pekné. Veľmi sa z toho teším.”Igor Moška, generálny sekretár STZ: “Je to fantastický úspech, veľmi to tejto generácii hráčov prajem. Lukáš Klein aj Alex Molčan podali vynikajúce výkony, vo štvorhre ich podporil skúsený Igor Zelenay. Bola radosť sledovať ich výkony na kurte. Potešil ma aj víťazný debut zaskakujúceho kapitána Ľubomíra Kurhajca na našej lavičke, ktorý nahradil chorého Tibora Tótha. Obom im ďakujem za skvele odvedenú prácu, výborne chlapcov pripravili. Blahoželám celému tímu.”

Zdroj: TASR, STZ

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen + ten =