Home Najdôležitejšie Náhradný kapitán po rozprávkovom debute navždy zapísaný v daviscupovej histórii Slovenska: O to väčšiu cenu má pre mňa triumf v Srbsku

Náhradný kapitán po rozprávkovom debute navždy zapísaný v daviscupovej histórii Slovenska: O to väčšiu cenu má pre mňa triumf v Srbsku

by Majo Malinovský
Lukáš Pokorný, Ľubomír Kurhajec, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár

KRALJEVO – Zaskakujúci kapitán slovenského daviscupového tímu Ľubomír Kurhajec sa tešil na poriadne oslavy postupu do skupinovej fázy finálového turnaja. Vyslovil však obavy, že po triumfe 4:O v Srbsku príde o fúzy.

Hrozí mu strata fúzov

Zmena vizáže mu hrozila už pred rokmi po víťazstve v Galeovej pohári. “Alex Molčan s Lukášom Kleinom ma vtedy naťahovali, že sa musím oholiť. Vykúpil som sa a povedal som im, že im dám 50 eur. Teraz však takýto návrh sotva príjmu,” zdôraznil Kurhajec.

Igor Zelenay, Lukáš Klein, Slovensko, Davis Cup, Davisov pohár, Ľubomír Kurhajec
Igor Zelenay a Lukáš Klein počúvajú kapitána Ľubomíra Kurhajca (Foto: TASR – Martin Baumann)Prvé oslavy podľa jeho slov prebehli už v šatni. “Boli tam nejaké pokusy, no to najlepšie si necháme na večer. Keď môžu oslavovať svoje úspechy hokejisti a futbalisti, prečo by nemohli aj tenisti. Triumf v Srbsku má pre mňa o to väčšiu cenu, že zostanem jediným slovenským daviscupovým kapitánom v histórii bez prehry. To mi už nikto nezoberie.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + three =