Home Najdôležitejšie Šramková prekvapenie nespôsobila – Britky majú svoj prvý bod

Šramková prekvapenie nespôsobila – Britky majú svoj prvý bod

Rebecca Šramková

BRATISLAVA – Slovenská reprezentantka Rebecca Šramková prehrala v treťom zápase stretnutia Pohára federácie medzi Slovenskom a Veľkou Britániou (Bratislava, antuka v hale) o postup na záverečný finálový turnaj s Britkou Heather Watsonovou 0:6, 5:7.

Stav stretnutia je tak 2:1 pre Slovensko. Šramková nahradila v nominácii slovenskú jednotku Viktóriu Kužmovú.

Prvý set bol absolútne jasnou záležitosťou britskej jednotky. Šramková uhrala dokopy jedenásť bodov, za 26 minút prehrala prvý set 0:6.

V druhom dejstve sa už Slovenka dostala do zápasu. Watsonová síce získala brejk na 3:2, ale Šramková kontrovala ribrejkom. Obe hráčky si potom držali servisy, no za stavu 5:5 prišiel ďalší silný moment Britky, ktorá získala brejk na 6:5 a zápas potom bez problémov doservovala.