Home Správy Skvelý obrat – Kovalík postupuje v kvalifikácii na ATP Turnaj

Skvelý obrat – Kovalík postupuje v kvalifikácii na ATP Turnaj

BUENOS AIRES – Jozef Kovalík zvíťazil v prvom kole kvalifikácie turnaja ATP 250 v Buenos Aires (611 420 USD, antuka vonku) nad Španielom Mariom Vilellom Martínezom po setoch 3:6, 6:0, 6:4.

Španiel v prvom sete utiekol do vedenia 4:1. Obaja hráči si potom dokonca setu získavali gemy po svojom servise. Keď servoval Vilello Martínez na výhru v sete, Kovalík ešte dostal tri brejkbalové šance, ale nevyužil ani jednu. Španiel sa tešil zo zisku prvého setu.

V druhom dejstve však jasne dominoval slovenský tenista. Okrem veľkého boja v tretej hre pri svojom podaní nedal súperovi prakticky žiadnu šancu a po výsledku 6:0 si vynútil rozhodujúce dejstvo.

V ňom sa už slovenský tenista dostal do vedenia 4:1. Nakoniec keď servoval za stavu 5:3 na výhru, Španiel ešte zabojoval, brejkom sa vrátil do zápasu. Avšak Kovalík reagoval ribrejkom a tak víťazne uzavrel zápas.