Home Najdôležitejšie Spolu vyhrali rekordných 22 grandslamov: Nadal sa po 18 rokoch emotívne rozlúčil s trénerom

Spolu vyhrali rekordných 22 grandslamov: Nadal sa po 18 rokoch emotívne rozlúčil s trénerom

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

MADRID – Spolu dosiahli na rekordných 22 grandslamových trofejí. Rafael Nadal ukončil 18 rokov trvajúcu spoluprácu s dlhoročným trénerom.


Tréner Francisco Roig a Rafa Nadal to spolu ťahali už od roku 2005 a španielsky kouč tak stál pri všetkých 22 rekordných grandslamových triumfoch španielskeho matadora. Teraz sa ale ich cesty definitívne rozchádzajú.

VIDEO Rafa Nadal vstupuje do nového biznisu: Pokúšam sa oddialiť odchod, ako najdlhšie to ideEmotívna rozlúčka po 18 rokoch

“Chcem vás informovať, že Francisco Roig opúšťa tím a začína nový osobný projekt ako tréner. Francisco bol dôležitou osobou v mojej kariére a som mu tak vďačný za všetky tie roky práce a priateľstva,” oznámil Nadal novinku na sociálnych sieťach.

“Keď sme spolu začali pracovať, bol som dieťa a spolu so svojim strýkom Tonim sme začínali kariéru. Francisco je skvelý technik, ktorý pozná tenis veľmi dobre, a veľmi mi pomohol byť lepší a lepší. Mám pre neho len slová vďaky a prajem mu veľa šťastia v jeho novom projekte,” pridal emotívne k rozlúčke s dlhoročným koučom Nadal, ktorého na úvodnom grandslame sezóny v austrálskom Melbourne čaká obhajoba titulu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 1 =