Home Audio/video VIDEO Raz to skončiť muselo: Casper Ruud po dlhých 18 rokoch ukončil hegemóniu Federera s Nadalom

VIDEO Raz to skončiť muselo: Casper Ruud po dlhých 18 rokoch ukončil hegemóniu Federera s Nadalom

by Majo Malinovský
Casper Ruud

LONDÝN – Nórsky tenista Casper Ruud ukončil 18 rokov trvajúcu hegemóniu Rogera Federera a Rafaela Nadala.


V tejto sezóne žiariaci nórsky tenista sa dočkal prestížneho ocenenia Stefan Edberg Sportsmanship Award udeľované tenistom na okruhu ATP za príkladné správanie fair-play.

FOTO Všetko má svoj koniec: Nadal po 19 rokoch ukončil kraľovanie Federera!

Predtým túto trofej dlh´´ych 18 rokov získavali len tenisoví velikáni Roger Federer a Rafael Nadal, z ktorých ani jeden sa ocenenia nedočkal prvýkrát od roku 2004! Federer anketu ovládol 13-krát a španielsky matador uspel v piatich prípadoch a práve Rafa bol favoritom číslo jedna aj v tomto ročníku.Aktuálna svetová trojka z Nórska tak zaujala nie len výbornými výkonmi na súťažných kurtoch, ale aj príkladným správaním, za ktoré v 23 rokoch Ruud dostal prestížne ocenenie. Víťaz troch podnikov na okruhu ATP a dvojnásobný grandslamový finalista dokázal v uplynulej sezóne podľa hlasujúcich skĺbiť ducha fair-play, profesionalitu na kurte, ale aj mimo neho.

Poctený a šťastný

“Rád by som poďakoval všetkým, ktorí za mňa hlasovali. Cítim sa veľmi poctený a šťastný, že som túto cenu tento rok vyhral. Pokúsim sa o to, aby som si zachoval svoj prístup aj v budúcom roku,“ uviedol k triumfu rozradostený Nór.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 − three =