Home Najdôležitejšie Schmiedlová opäť neuspela v pozícii favoritky a v Budapešti končí: S domácou divokou kartou nezískala ani set

Anna Karolína Schmiedlová

BUDAPEŠŤ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Budapešti. Vo štvrtkovom stretnutí prehrala s domácou Maďarkou Dalmou Galfiovou 2:6, 5:7.

Obe tenistky vstúpili do zápasu udržaným servisom, ale v tretej hre prišla slovenská hráčka prvýkrát v zápase o podanie. Na riterne sa počas celého setu výrazne trápila a Galfiová za stavu 2:4 druhýkrát v zápase brejkla Schmiedlovú a po 32 minútach viedla 1:0.

Druhé dejstvo malo podstatne odlišný obraz, Schmiedlová bola na servise dominantná a na riterne čoraz častejšie diktovala tempo hry. V šiestom geme prvýkrát v stretnutí prelomila podanie Galfiovej, ale Maďarka okamžite kontrovala ribrejkom. Slovenská tenistka ešte viedla 5:4, ale to bolo z jej strany všetko. Domáca hráčka získala tri hry v rade a postúpila do štvrťfinále.