Home Najdôležitejšie Bojovník Molčan siahal na senzačnú otočku, ale nakoniec to nevyšlo: Proti bol hráč elitnej päťdesiatky

Alex Molčan

HAMBURG – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Hamburgu. Vo štvrtkovom stretnutí podľahol Srbovi Dušanovi Lajovičovi nasadenému ako piatemu 4:6, 7:6 (2), 3:6.

Molčan už v tretej hre prišiel o servis, ale vzápätí sa mu podarilo kontrovať ribrejkom a bolo vyrovnané. V ďalších dvoch gemoch si obaja tenisti podržali podania, ale následne Lajovič opäť brejkol slovenského tenistu a víťazstvo v úvodnej sade si postrážil.

Ani v druhom sete to s aktuálne 160. hráčom sveta nevyzeralo dobre, Molčan sa trápil takmer v každom servisgeme, prehrával už 2:4, ale obrovskou bojovnosťou sa dostal späť do zápasu. V desiatom geme dokonca mal k dispozícii dva setbaly, ktoré však nevyužil. O osude druhého dejstva rozhodovala až skrátená hra, v ktorej uspel náš tenista a bolo vyrovnané.

V rozhodujúcom sete mal navrch skúsenejší Lajovič, ktorý od polovice setu bol na riterne podstatne nebezpečnejší ako jeho súper. Za stavu 2:3 prišiel Molčan o servis a záver zápasu si aktuálne 43. hráč sveta už postrážil.