Home Správy Schmiedlová na ITF turnaji v Ču-chaji do semifinále, Kužmová nie

Schmiedlová na ITF turnaji v Ču-chaji do semifinále, Kužmová nie

ČU-CHAJ – Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová bojovali nadránom vo štvrťfinále ITF turnaja v čínskom Ču-chaji (60 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Ôsma nasadená Anna Karolína Schmiedlová zdolala Rusku Vitaliu Diačenkovú 6:3, 6:3. Prvý set otvorila ruská tenistka brejkom, no nasledovala okamžitá kontra a úspech na príjme za stavu 4:3 bol pre Kaju rozhodujúci. Druhé dejstvo prinieslo viac zvratov. Rodáčka zo Soči viedla 2:0, prehrávala 2:3 s brejkom, no po šiestich hrách bolo vyrovnané. Záver mala jasne pod kontrolou naša tenistka.

Štvrtá nasadená Viktória Kužmová prehrala 6:4, 6:7(5), 0:6 s Belgičankou Marynou Zanevskou. V prvom sete viedla naša tenistka po dvoch rýchlych brejkoch 4:1. Súperka jedno zakopnutie zmazala, druhé však nie. V druhom dejstve viedla Viki 3:1 i 5:3, ale prežila si svoje ťažké chvíle. V 10. geme nepremenila pri vlastnom servise dva mečbaly, v neskoršom tajbrejku ťahala za kratší koniec a v rozhodujúcej časti utŕžila „kanára“.

Anna Karolína Schmiedlová zabojuje o finále proti ukrajinskému supertalentu Marte Kosťukovej.