Home Roland Garros Rybáriková s Vondroušovou zvíťazili v Paríži v 1. kole štvorhry

Rybáriková s Vondroušovou zvíťazili v Paríži v 1. kole štvorhry

PARÍŽ – Magdaléna Rybáriková s Češkou Markétou Vondroušovou zdolali v 1. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) domáce voľné karty Amandine Hesseovú s Jessikou Ponchetovou 2:6, 6:3, 6:3.

Slovensko-český pár sa do stavu 0:3 na dvorci hľadal. Vzápätí sa skonsolidovali a Rybáriková na servise nezaváhala. Vďaka zlepšenej hre sa im podarilo vziať si podanie súperiek, potom sa znova ocitli v útlme a v koncovke prvého setu ťahali za kratší koniec.

Druhé dejstvo malo vyrovnaný priebeh, dvojice si držali podania až do piateho gemu. V ňom Slovenka s Češkou premenili prvú šancu na brejk. Náskok vďaka zlepšenej hre a nervozite súperiek ešte zvýšili, a aj keď Magda nedokázala na servise set ukončiť, podarilo sa im to na príjme.

Finálny set začala na podaní Češka a vďaka páske diváci videli ďalší brejk. Favoritky manko hneď zmazali. Všetko podstatné sa udialo v šiestom geme – Vondroušová dostala šancu na riterne a príležitosť bola zužitkovaná. Ďalšie vážne komplikácie už skúsenejší pár nepripustil a v deviatej hre využil hneď prvý mečbal.

• v zápase sme videli celkovo 22 brejkbalových šancí, využitých bolo 11
  • zapojenie prvého podania víťazného páru bolo na úrovni 70 %

V 2. kole nastúpia víťazky proti ukrajinsko-lotyšskej dvojici Ľudmila Kičenoková/Jelena Ostapenková.