Foto: TASR

McEnroe vymenoval šesť možných premožiteľov Nadala na Roland Garros

PARÍŽ – Španiel Rafael Nadal útočí tento rok na 12. titul z Roland Garros. Fanúšikovia i odborníci polemizujú o tom, kto mu to môže prekaziť. Američan John McEnroe prezradil svoj názor včera pre televíznu stanicu Eurosport.

„Vyzerá neporaziteľne, ale bude mať už 33 rokov,“ začal svoju úvahu legendárny búrlivák. Vzápätí sa zamyslel nad možnými Nadalovými parížskymi premožiteľmi. „Djokovič, Thiem, Fognini, ale sú na opačnej strane ‚pavúka‘. Federer na antuke? Samozrejme, rešpektuje ho. Wawrinka? Ak sa mu to všetko zíde, a, zdá sa, že ide správnym smerom, tak áno. Tsitsipas spravil veľký pokrok, myslím, že ho tam môžeme pridať,“ vyriekol McEnroe.

Pravdou však je, že v celej histórii dokázali „Rafu“ zdolať na Roland Garros iba dvaja tenisti. V roku 2009 vo 4. kole Švéd Robin Söderling a v sezóne 2015 vo štvrťfinále práve Djokovič. Uvedomuje si to aj McEnroe. „Myslím, že Djokovič je jediný, kto ním poriadne otrasie. Stále to však musí byť 60:40 v prospech Nadala,“ dodal bývalý americký tenista.

About Michal Pokrivka

Check Also

Iga Swiateková, Roland Garros 2023

VIDEO 16-ročný supertalent z Ruska udivuje Paríž, Swiateková zaklincovala postup kanárom, favorizované české duo dohralo

PARÍŽ – Poľská úradujúca šampiónka Iga Swiateková zvládla úvodný duel na tenisovom grandslamovom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + nine =