Home Roland Garros McEnroe vymenoval šesť možných premožiteľov Nadala na Roland Garros

McEnroe vymenoval šesť možných premožiteľov Nadala na Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Španiel Rafael Nadal útočí tento rok na 12. titul z Roland Garros. Fanúšikovia i odborníci polemizujú o tom, kto mu to môže prekaziť. Američan John McEnroe prezradil svoj názor včera pre televíznu stanicu Eurosport.

„Vyzerá neporaziteľne, ale bude mať už 33 rokov,“ začal svoju úvahu legendárny búrlivák. Vzápätí sa zamyslel nad možnými Nadalovými parížskymi premožiteľmi. „Djokovič, Thiem, Fognini, ale sú na opačnej strane ‚pavúka‘. Federer na antuke? Samozrejme, rešpektuje ho. Wawrinka? Ak sa mu to všetko zíde, a, zdá sa, že ide správnym smerom, tak áno. Tsitsipas spravil veľký pokrok, myslím, že ho tam môžeme pridať,“ vyriekol McEnroe.

Pravdou však je, že v celej histórii dokázali „Rafu“ zdolať na Roland Garros iba dvaja tenisti. V roku 2009 vo 4. kole Švéd Robin Söderling a v sezóne 2015 vo štvrťfinále práve Djokovič. Uvedomuje si to aj McEnroe. „Myslím, že Djokovič je jediný, kto ním poriadne otrasie. Stále to však musí byť 60:40 v prospech Nadala,“ dodal bývalý americký tenista.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 + ten =