Home Roland Garros Osaková po ďalšom zmŕtvychvstaní do 3. kola Roland Garros

Osaková po ďalšom zmŕtvychvstaní do 3. kola Roland Garros

by Michal Pokrivka

PARÍŽ – Najvyššie nasadená Japonka Naomi Osaková zdolala v 2. kole grandslamového Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) Bielorusku Viktoriu Azarenkovú po setoch 4:6, 7:5, 6:3.

Japonská tenistka začala podobne zle ako v 1. kole. Hrala zbrklo, robila množstvo chýb. Trpezlivá Azarenková viedla vďaka tomu v prvom sete 4:0 i 5:1. V závere výkon svetovej jednotky gradoval. Čoraz častejšie korunovala tlak víťazným úderom, znížila na 4:5, ale druhýkrát servis skúsenej súperke nevzala.

Druhé dejstvo bolo v úvode prehliadkou nevyužitých brejkbalov a zároveň reklamou na tenis. Osaková zahodila za stavu 2:1 štyri šance na prelomenie podania Bielorusky a nasledoval zaslúžený trest. Za stavu 4:2 mohla pridať minská rodáčka poistku, ale nevyužila brejkbal. Favoritka sa zmobilizovala, vyrovnala na 4:4 a v koncovke svojou nátlakovou hrou bieloruskú protivníčku pretlačila – 7:5.

Na začiatku tretej časti odolala osacká rodáčka trom brejkbalom a získala momentum na svoju stranu. Od tretej hry dominovala. Hrala stále veľmi agresívne, navyše jej pomáhal čoraz väčší počet dovtedy nevídaných chýb frustrovanej Azarenkovej. Za stavu 5:1 však nevyužila mečbal a takmer posadila súperku na koňa. Po jej znížení na 3:5 dokonca čelila hrozbe ďalšej straty servisu, ale napokon duel uzavrela.

Zaujalo nás:

  • hráčky bojovali na kurte 170 minút
  • Osaková vyhrala 16. grandslamový zápas za sebou
  • dnes nastrieľala 52 víťazných úderov pri 43 nevynútených chybách
  • Azarenková skončila so zápornou bilanciou 35:38 (z toho 7:16 v 3. sete)

„Mala som šťastie, že som s Azarenkovou už predtým dvakrát hrala. Vedela som, že do Paríža prišla v dobrej forme. Na druhé kolo to bol veľmi náročný žreb, Viktoria mi dala zabrať. Teší ma, že som to napokon zvládla,“ uviedla po zápase víťazka.

Ďalšou súperkou japonskej líderky rebríčka WTA bude Češka Kateřina Siniaková, ktorá zvíťazila po vyše troch hodinách boja nad 29. nasadenou Grékyňou Mariou Sakkariovou v troch setoch 7:6(5), 6:7(8), 6:3.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + ten =