Home Audio/video Federer si podľa vlastných slov nezaslúžil vyhrať: V priebehu desiatich minút mi zápas utiekol pomedzi prsty

Federer si podľa vlastných slov nezaslúžil vyhrať: V priebehu desiatich minút mi zápas utiekol pomedzi prsty

by Majo Malinovský
Roger Federer, Ženeva

ŽENEVA – Švajčiarskemu tenistovi Rogerovi Federerovi nevyšiel návrat na antuku. Na turnaji ATP v Ženeve prehral v 2. kole ako nasadená jednotka so Španielom Pablom Andújarom 4:6, 6:4, 4:6. V rozhodujúcom sete nevyužil náskok 4:2.


https://www.youtube.com/watch?v=iulxLhD375Q

Federer nenatiahol víťaznú sériu na domácej pôde na 33 zápasov. Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna bol turnaj v Ženeve súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros. Vlani vo francúzskej metropole chýbal pre zdravotné problémy.Tenis niekedy býva brutálny

Švajčiar nehral na antuke od júna 2019, keď v semifinále v Paríži prehral so Španielom Rafaelom Nadalom. “Za stavu 4:2 v treťom sete to v dueli s Andújarom vyzeralo nádejne, na kurte som sa cítil čoraz lepšie, v priebehu desiatich minút mi však zápas utiekol pomedzi prsty. Tenis niekedy býva brutálny, myslím si však, že dnes som si nezaslúžil vyhrať, lebo som nezvládol koncovku,” uviedol pre oficiálnu stránku ATP.

Tridsaťdeväťročný Federer sa pred turnajom v Ženeve v tomto roku predstavil na jedinom podujatí. V marci v katarskej Dauhe  po dvoch operáciách kolena a trinásťmesačnej prestávke zvíťazil v jednom stretnutí.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × one =