Home Audio/video VIDEO Obrovské sklamanie: Federer mal pri návrate obrat na dosah, ale senzačne zlyhal

Roger Federer

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa po dvoch rokoch na neobľúbenú antuku na domácom podujatí v Ženeve vrátil prehrou.

Švajčiarsky maestro podľahol hneď v úvodnom vystúpení španielskemu antukárovi Pablovi Andújarovi 4:6, 6:4, 4:6.

Federer pritom po prehratom úvodnom sete mieril za veľkým obratom, keď druhé dejstvo vyhral 6:4 a v treťom po brejku v tretej hre viedol 2:1 aj 4:2. Následne ale totálne zlyhal a so španielskym súperom prehral všetky nasledujúce štyri hry a za necelé dve hodinky tak jeho generálka na Roland Garros skončila.

Federer nenatiahol víťaznú sériu na domácej pôde na 33 zápasov. Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna bol turnaj v Ženeve súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros. Vlani vo francúzskej metropole chýbal pre zdravotné problémy.

Tridsaťdeväťročný Federer sa v tomto roku predstavil na jedinom podujatí. V marci v katarskej Dauhe  po dvoch operáciách kolena a trinásťmesačnej prestávke zvíťazil v jednom stretnutí. Andújar po zisku cenného skalpu v štvrťfinále bude čeliť víťazovi zápasu Stricker verzus Fucsovics.