Stan Wawrinka
Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP - Rebecca Blackwell)

Roland Garros bez šampióna z roku 2015: Stan Wawrinka sa v Paríži nepredstaví

PARÍŽ – Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka sa nestihol dostatočne zotaviť po operácii nohy a nebude štartovať na tohtoročnom Roland Garros.


Uprednostnil trávu

Trojnásobný grandslamový šampión, ktorý na parížskej antuke triumfoval v roku 2015, sa bude sústrediť na návrat na tráve. Tridsaťšesťročný niekdajší tretí hráč svetového rebríčka figuruje medzi prihlásenými na turnaj v Stuttgarte.

Wawrinka sa zákroku, ktorým chcel vyriešiť dlhodobé problémy s ľavou nohou, podrobil v marci. Odhlásenie z parížskeho grandslamu zatiaľ oficiálne nepotvrdil, na tráve v Stuttgarte sa ale bude hrať od 8. júna, teda súbežne s druhým týždňom Roland Garros. Vrchol trávnatej sezóny Wimbledon je na programe od 28. júna.Na januárovom Australian Open vypadol Wawrinka v druhom kole, na nasledujúcich turnajoch v Rotterdame a Dauhe skončil hneď po prvých zápasoch. Posledný titul na okruhu ATP vybojoval ešte v roku 2017, potom sa podrobil operácii kolena. Zdravotné problémy ho prenasledovali aj v ďalších sezónach. Vo svetovom rebríčku je aktuálne na 24. mieste.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =