Home Najdôležitejšie Roland Garros bez šampióna z roku 2015: Stan Wawrinka sa v Paríži nepredstaví

Roland Garros bez šampióna z roku 2015: Stan Wawrinka sa v Paríži nepredstaví

by Majo Malinovský
Stan Wawrinka

PARÍŽ – Švajčiarsky tenista Stan Wawrinka sa nestihol dostatočne zotaviť po operácii nohy a nebude štartovať na tohtoročnom Roland Garros.


Uprednostnil trávu

Trojnásobný grandslamový šampión, ktorý na parížskej antuke triumfoval v roku 2015, sa bude sústrediť na návrat na tráve. Tridsaťšesťročný niekdajší tretí hráč svetového rebríčka figuruje medzi prihlásenými na turnaj v Stuttgarte.

Wawrinka sa zákroku, ktorým chcel vyriešiť dlhodobé problémy s ľavou nohou, podrobil v marci. Odhlásenie z parížskeho grandslamu zatiaľ oficiálne nepotvrdil, na tráve v Stuttgarte sa ale bude hrať od 8. júna, teda súbežne s druhým týždňom Roland Garros. Vrchol trávnatej sezóny Wimbledon je na programe od 28. júna.Na januárovom Australian Open vypadol Wawrinka v druhom kole, na nasledujúcich turnajoch v Rotterdame a Dauhe skončil hneď po prvých zápasoch. Posledný titul na okruhu ATP vybojoval ešte v roku 2017, potom sa podrobil operácii kolena. Zdravotné problémy ho prenasledovali aj v ďalších sezónach. Vo svetovom rebríčku je aktuálne na 24. mieste.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + eleven =