Home Najdôležitejšie FOTO Všetko má svoj koniec: Nadal po 19 rokoch ukončil kraľovanie Federera!

FOTO Všetko má svoj koniec: Nadal po 19 rokoch ukončil kraľovanie Federera!

by Majo Malinovský
Roger Feder, Rafael Nadal

BRATISLAVA – Všetko má svoj koniec! Rafael Nadal po dlhých 19 rokoch ukončil panovanie švajčiarskeho velikána Rogera Federera.


Skončilo 19-ročné panovanie Federera

Švajčiarsky maestro, ktorý v tomto roku definitívne ukončil svoju bohatú hráčsku kariéru, bol dlhých 19 rokov u fanúšikov najobľúbenejším tenistom na okruhu ATP, ale tomu je teraz koniec.

Štafetu po Federerovi, ktorému fanúšikovia prisudzovali prestížne ocenenie ATP Tour Fans Favourite Award nepretržite od roku 2003, prevzal dlhoročný rival, španielsky matador a veľmi dobrý kamarát Rafael Nadal, ktorý je rekordným 22-násobným grandslamovým šampiónom.

FOTO Rafael Nadal najlepším tenistom roka: Nečakal som, že o 14 rokov neskôr ešte budem hrať tenis na najvyššej úrovni

Federera fanúšikovia celé roky zbožňovali a jeho hegemóniu nenarušili ani roky 2020 a 2021, kedy toho vinou zranení príliš veľa neodohral, ale ako sa hovorí, každá séria má svoj koniec. Nadal sa populárneho ocenenia dočkal vôbec po prvýkrát v kariére a pochopiteľne neskrýval nadšenie.Skvelý pocit a poďakovanie fanúšikom

“Je to skvelý pocit. Nemôžem všetkým dostatočne poďakovať za podporu, a to nielen za toto ocenenie, ale za všetku podporu, ktorej sa mi dostáva v každom jednom meste a na každom turnaji po celom svete,“ poďakoval za ocenenie a masívnu podporu fanúšikov Nadal.

Aj keď aj 36-ročného Nadala sužovali v tejto sezóne viaceré zranenia, rozhodne španielsky matador prežil vydarený rok. Vyhral dve grandslamové podujatia Australian Open aj Roland Garros a v rebríčku ATP sa posunul na druhé miesto na svete. Okrem toho ovládol aj podujatia v Melbourne a mexickom Acapulcu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

VIDEO Rafa Nadal vstupuje do nového biznisu: Pokúšam sa oddialiť odchod, ako najdlhšie to ide - Tenisový Svet 17 decembra, 2022 - 12:43 am

[…] FOTO Všetko má svoj koniec: Nadal po 19 rokoch ukončil kraľovanie Federera! […]

Reply
Raz to skončiť muselo: Casper Ruud po dlhých 18 rokoch ukončil hegemóniu Federera s Nadalom 17 decembra, 2022 - 9:50 pm

[…] FOTO Všetko má svoj koniec: Nadal po 19 rokoch ukončil kraľovanie Federera! […]

Reply

Leave a Comment

seven + fourteen =