Home Najdôležitejšie Rafael Nadal priznáva: Dvakrát v živote som navštívil psychológa, s dvoma rôznymi problémami

Rafael Nadal priznáva: Dvakrát v živote som navštívil psychológa, s dvoma rôznymi problémami

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, ATP Brisbane

Španiel Rafael Nadal je podľa mnohých mentálne jedným z najsilnejších športovcov v histórii. Aj on je však len človek a priznáva, že dvakrát v živote musel vyhľadať odbornú pomoc psychológa.

22-násobný grandslamový šampión, bývalá svetová jednotka a jeden z najväčších tenistov histórie Rafael Nadal je známy svojou obrovskou mentálnou silou, húževnatosťou a bojovnosťou. Doslova nikdy sa nevzdáva. V športe či živote. No aj on je len človek a priznáva, že musel vyhľadať odbornú pomoc psychológa.

“Vždy som o tom hovoril bez váhania. Dvakrát som navštívil psychológa – v dvoch rôznych etapách života, s dvomi rôznymi problémami,” priznal Rafael Nadal v rozhovore pre La Sexta.

“Je dobré, že teraz o tom môžu ľudia pokojne diskutovať. Ak ťa bolí noha, choď k lekárovi. Tu je to rovnaké. Možno to bola predtým tabuizovaná téma, ale ja si to nemyslím. Podľa mňa sú sedenia u psychológa normálny proces. Myseľ je rovnako časť tela. Povedal by som, že najdôležitejšia,“ dodal 37-ročný španielsky tenista, ktorý naposledy štartoval na turnaji v Brisbane, kde sa znovu zranil. Vracal sa po takmer ročnej prestávke.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 − three =