Home Najdôležitejšie Sklamanie pre slovenských fanúšikov: Skupinovej fázy finálového turnaja Davis Cupu sa u nás nedočkáme

Sklamanie pre slovenských fanúšikov: Skupinovej fázy finálového turnaja Davis Cupu sa u nás nedočkáme

by Majo Malinovský
Miloš Mečíř, STZ, Prezident, Slovensko

BRATISLAVA – Slovensko sa nebude uchádzať o usporiadanie jednej zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára.

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry. Podľa prezidenta Slovenského tenisového zväzu Miloslava Mečířa by bol celý projekt finančne príliš náročný.  

Vysoká finančná a infraštrukturálna náročnosť

“Slovenský tenisový zväz po skvelom úspechu daviscupového tímu v Srbsku a postupe medzi 16 najlepších tímov sveta uvažoval, že by sa uchádzal o usporiadanie jednej zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára, majstrovstiev sveta družstiev. Vyžiadali sme si od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) podmienky na usporiadanie tohto významného podujatia. Po ich preštudovaní dospel STZ k záveru, že sa nebude uchádzať o usporiadanie vzhľadom na vysokú finančnú a infraštrukturálnu náročnosť podmienok pre usporiadanie tohto podujatia,” uviedol Mečíř pre oficiálnu webovú stránku STZ.V skupinovej fáze finálového turnaja sa 10.-15. septembra predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín. Dva najlepšie z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Málage. Účasť v skupinovej fáze mali v predstihu istú vlaňajší finalisti Taliansko a Austrália i Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet.

Okrem Slovenska si začiatkom februára postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile.  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + 3 =