Home Najdôležitejšie FOTO Slovenská radosť v Egypte: Kužmová nedala šancu turnajovej dvojke a vybojovala ďalšiu víťaznú trofej

Katarína Kužmová, Sharm El Sheikh, Trofej, Egypt

SHARM EL SHEIKH – Slovenská tenistka Katarína Kužmová triumfovala na turnaji ITF v egyptskom Sharm El Sheikh s dotáciou 15-tisíc USD.

Slovenská turnajová jednotka si vo finálovom súboji dvoch najvyššie nasadených hráčok hladko poradila s dvojkou pavúka Adithyou Karunaratneovou z Hong Kongu, s ktorou za 79 minút stratila len štyri hry (6:3, 6:1).

22-ročná košická rodáčka tak v dvojtýždňovom ťažení v Egypte vyhrala aj deviaty z desiatich zápasov a vybojovala svoj šiesty singlový titul na okruhu ITF, prvý v tomto roku. Kužmová si k finálovej výhre pomohla dvomi esami a v zápase využila 5 z 15 brejkbalov, jej súperka z troch možností v zápase využila len jedinú.

finále: Katarína Kužmová (1.) – Adithya Karunaratneová (Hkg – 2.) 6:3, 6:1 za hodinu aj 19 minút