Home Najdôležitejšie Rafael Nadal: Na okruhu mi už nezostalo veľa priateľov a toto je dôvod, prečo som negratuloval Djokovičovi

Rafael Nadal: Na okruhu mi už nezostalo veľa priateľov a toto je dôvod, prečo som negratuloval Djokovičovi

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal, Akadémia Rafu Nadala

Rafael Nadal priznal, že na okruhu ATP mu už nezostalo veľa priateľov. Prezradil aj dôvod, prečo ešte negratuloval Novakovi Djokovičovi k zisku rekordného 24. grandslamového titulu.


Španiel Rafael Nadal v rozhovore pre Movistar priznal, že Srbovi Novakovi Djokovičovi ešte negratuloval k rekordnému zisku 24. grandslamového titulu. “Aby som bol úprimný, nepísal som Djokovičovi správu z vlastných dôvodov. Zo skúsenosti viem, že keď vyhráte niečo dôležité, je lepšie chvíľu počkať, aby ste dokázali oceniť správu, ktorú vám poslali. Chystám sa to spraviť, ale ešte som to neurobil.”

Nadal nezabudol dodať, že už stihol gratulovať krajanovi Carlosovi Alcarazovi. “Samozrejme, posielal som správy Carlosovi, keď mal veľké výhry alebo k nim bol blízko. Ostatným… Vlastne mi na okruhu nezostalo veľa priateľov. Som z inej generácie,” hovoril Rafael Nadal so smiechom. “A tak som z času na čas hovoril s Federerom.”

So spomínaným Alcarazom, ktorý je považovaný za Rafovho nástupcu, by si rád zahral štvorhru na olympiáde v Paríži 2024. “Nemal som s ním o tom ešte ani najmenší rozhovor, ale naozaj by som to chcel. Bola by to dobrá motivácia, ďalšia motivácia pre mňa, aby som mohol uzavrieť svoj olympijský cyklus hraním s Carlosom. So všetkým, čo dosahuje, s tak mladým človekom a budúcnosťou, ktorá ho čaká.”

22-násobný grandslamový šampión prehovoril aj o svojom aktuálnom zdravotnom stave. Na januárovom Australian Open sa zranil a musel predčasne ukončiť sezónu. Jeho ex-tréner a strýko Toni Nadal nedávno vyhlásil, že Rafa plánuje návrat na Australian Open 2024.

“Či žijem bez bolestí? Nie, mám problémy s nohou a niekedy to veľmi bolí a nenecháva ma to žiť v pokoji. Niekedy mám problém chodiť po schodoch vo vlastnom dome. Teraz sa cítim lepšie, povedzme, že mám túto bolesť pod kontrolou. Ale dal som si kvôli tomu prestávku v kariére,” priznal Nadal.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy