Novak Djokovič, Rafael Nadal
Novak Djokovič a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Srbi zostali pobúrení. Gratulácia? Zabudnite! Rafael Nadal si rypol do Novaka Djokoviča a jeho grandslamového rekordu

Srbskí fanúšikovia zostali pobúrení po tom, ako Španiel Rafael Nadal chladne zareagoval na rekordný 24. grandslamový titul Novaka Djokoviča.


Novak Djokovič dobyl New York a na US Open získal rekordný 24. grandslamový titul. Naznačil, že stále cíti hlad a chce toto číslo ďalej navyšovať. Jeho odvekí rivali Roger Federer a Rafael Nadal ako keby si jeho počin ani nevšimli. Na sociálnych sieťach vôbec nereagovali, neprišla z ich strany žiadna gratulácia. Mnoho fanúšikov na to upozorňovalo.

Rafael Nadal bol nedávno hosťom v televíznej šou na Movistar+ a konečne sa vyjadril k Djokovičovmu rekordu. Ak by ste čakali oneskorenú gratuláciu, tak márne. “Keď ho vidím vyhrávať, nič necítim. A či by som chcel byť tenistom s najväčším počtom grandslamov v histórii? Samozrejme. Ale nikdy som tým nebol posadnutý. Novak žije inak. Pre neho by bolo frustrujúce, keby to nedosiahol, možno preto sa mu podarilo vyhrať už 24 titulov. Vyrastali sme každý v iných kultúrach,” zareagoval chladne španielsky tenista.

V Srbsku, samozrejme, toto vyjadrenie Nadala vyvolalo búrku nevôle. Fanúšikovia zostali rozhorčení a portál blic.rs píše o “nevhodnom vyjadrení”.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =