Home Najdôležitejšie FOTO Kráľ je späť! Martin Kližan opäť spojil sily s českou legendou a hlási veľký tenisový comeback

FOTO Kráľ je späť! Martin Kližan opäť spojil sily s českou legendou a hlási veľký tenisový comeback

by Majo Malinovský

BRATISLAVA – Bývalý slovenský tenista Martin Kližan ohlásil návrat. Do súťažného kolotoča sa chce opäť zapojiť v roku 2024.


“Kráľ je späť. Uvidíme sa na okruhu v roku 2024,” uviedol Kližan na sociálnej sieti. Dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu odoral posledný súťažný zápas v lete 2021, keď neuspel v kvalifikácii Wimbledonu.

Kližan získal na okruhu ATP šesť singlových a štyri deblové tituly. Najcennejšie vybojoval v roku 2016 na podujatiach kategórie 500 v Rotterdame a Hamburgu. Jeho singlovým maximom vo svetovom rebríčku je 24. miesto.

Kližan na sociálnej sieti prináša každý deň nové príspevky s jeho napredovaním, po prvom dni na Floride strávenom v posilke dnes pridal obnovenie spolupráce s legendárnym českým trénerom Martinom Dammom, ktorý pôsobí na Floride a je bývalou deblovou svetovou päťkou a zároveň deblovým víťazom US Open z roku 2006.

Vlani v apríli sa Kližan uchádzal o post prezidenta Slovenského tenisového zväzu, no vo voľbách zvíťazil Miloslav Mečíř.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy