Home Najdôležitejšie Rafael Nadal má väčšiu šancu zdolať Novaka Djokoviča na tráve ako na harde, tvrdí jeho tréner

Rafael Nadal má väčšiu šancu zdolať Novaka Djokoviča na tráve ako na harde, tvrdí jeho tréner

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Rafael Nadal má väčšie šance zdolať Novaka Djokoviča na tráve ako na tvrdom povrchu, myslí si to jeho tréner Francisco Roig.

Španiel Rafael Nadal je nepochybne “kráľom antuky”, čo dokázal rekordným 14. titulom na Roland Garros. Svoju veľkosť ukázal aj tým, že dal ego nabok a priznal, že na tráve či tvrdom povrchu nemá takú dobrú hru ako rival Novak Djokovič.

Rafael Nadal má väčšie šance poraziť Djokoviča na tráve ako na tvrdom povrchu

Srb šesť zo svojich 20 grandslamových titulov získal na wimbledonskej tráve a ďalších 12 na tvrdom povrchu Australian Open či US Open. Novak Djokovič je určite najvýraznejším favoritom na zisk titulo na tohtoročnom Wimbledone. Tréner Nadala Francisco Roig si ale myslí, že jeho zverenec má väčšiu šancu poraziť Srba na tráve, ako na tvrdom povrchu.

„Mal niekoľko rokov, počas ktorých nehral na tráve dobre. Ale ak sa mu darí, je menej súperov, ktorí ho dokážu poraziť na tráve ako na tvrdom povrchu,” povedal Roig pre španielsku verziu webu ATP Tour. „Rovnako si myslím, že na tomto povrchu má bližšie k Djokovičovi ako na tvrdom. Je viac šancí poraziť ho tu.”

„Nemáte inú možnosť, ako byť v niektorých prípadoch agresívny a to mu pomáha. Proti Federerovi v roku 2019 bol príliš konzervatívny. Povedal som mu, že ak Federer trafí štyri ploché bekhendy za sebou, nevyhráme,” spomínal Roig.

Nadal vyhral oba tohtoročné grandslamy a to aj napriek chronickému zraneniu chodidla, ktoré ho trápi. Španiel hrá na tráve po troch rokoch. Návrat mu vyšiel, keď Francisca Cerundola zdolal po štyroch setoch. V druhom kole ho čaká Ricardas Berankis z Litvy.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 11 =