Home Najdôležitejšie Šokujúce priznanie bývalej svetovej jedenástky: V šatni to mali všetci, ale nič sme nepovedali

Šokujúce priznanie bývalej svetovej jedenástky: V šatni to mali všetci, ale nič sme nepovedali

by Majo Malinovský
Alizé Cornetová

WIMBLEDON – Bývalí wimledonskí finalisti Marin Čilič a Matteo Berrettini sa kvôli pozitívnym testom na koronavírus museli z tretieho grandslamu sezóny odhlásiť na poslednú chvíľu, ale koronavírusová epidémia panovala aj na druhom grandslame sezóny parížskom Roland Garros.


Hráčky na parížskom grandslame sa ale až na pár výnimiek dohodli, že svoje zdravotné problémy zamlčia. V Londýne to pre francúzsky L’Équipe priznala v šokujúcej spovedi bývalá svetová jedenástka Alizé Cornetová.

V šatni to mali všetci

“Predsa sa nebudeme samy testovať, aby sme si prirábali problémy,” uviedla tridsaťdvaročná Cornetová. “V šatni to mali všetci, ale nič sme nepovedali. Keď sa taká vec dostane do médií, zvlášť u známych hráčok, tak je z toho veľké haló, a to mi vadí,” dodala francúzska fedcupová šampiónka. Počas parížskeho grandslamu od 22. mája do 5. júna sa tenisti nemuseli povinne testovať ani byť očkovaní.Nákazu koronavírusom v Paríži netajili napríklad české tenistky: Barbora Krejčíková sa kvôli pozitívnemu testu na Covid-19 po vyradení v 1. kole dvojhry odhlásila z deblového turnaja, v ktorom mala s Kateřinou Siniakovou obhajovať titul a Marie Bouzková z rovnakého dôvodu odstúpila pred stretnutím 2. kola dvojhry.

Rúško nosila jediná

Nemka Petkovičová sa domnieva, že práve na Roland Garros sa nakazila a choroba ju na dlhšiu dobu vyradila z hry. V Paríži nebolo povinné nosiť rúško v šatni i keď ona sama ho prvé tri dni nosila. “Ale všetci na mňa veľmi škaredo pozerali, pretože som bola jediná,” dodala Nemka.

Zdroj: ts, L’Équipe

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 5 =