Home Najdôležitejšie Famózny Molčan na Wimbledone so suverénnym výkonom: S americkým favoritom nestratil ani set

Alex Molčan

WIMBLEDON – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval už do 3. kola wimbledonskej dvojhry. V druhom kole zdolal Američana Marcosa Girona hladko 6:3, 6:2, 6:4.

Jeho ďalším súperom bude Američan Taylor Fritz, ktorý si poradil s Britom Alastairom Grayom. Molčan na tráve All England Clubu vyrovnal svoje grandslamové maximum z vlaňajšieho US Open.

Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR/AP – Alberto Pezzali)

Najlepší slovenský singlista v úvodnom geme stratil vlastné podanie, hneď vzápätí však kontroval rebrejkom a dostal sa na koňa. Za stavu 3:2 opäť zobral Gironovi servis a prvý set získal vo svoj prospech. Molčan výborne returnoval, hral variabilne, vo výmenách dokázal Girona rozbehať. Na jeho konto pribúdali winnery z forhendu i bekhendu, vychádzali mu aj stopbaly.

V druhom dejstve si Molčan po dvoch brejkoch vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Zverenec trénerov Mariána Vajdu a Karola Becka diktoval tempo, robil minimum nevynútených chýb. V treťom sete rýchlo odskočil Gironovi na 2:0 a prvý vzájomný zápas s Američanom už s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Molčan štartuje v hlavnej súťaži Wimbledonu prvýkrát, v úvodnom kole vyradil v štyroch setoch Španiela Pedra Martineza.

muži – dvojhra – 2. kolo: Alex MOLČAN (SR) – Marcos Giron (USA) 6:3, 6:2, 6:4