Home Správy Martin v Punta del Este nestačil na bývalého semifinalistu Roland Garros

Martin v Punta del Este nestačil na bývalého semifinalistu Roland Garros

by Jana Sedláková

PUNTA DEL ESTE – Andrej Martin prehral v semifinále turnaja ATP Challenger 80 Punta del Este (54 160 USD +H, antuka vonku) s Talianom Marcom Cecchinatom 4:6, 6:4, 6:4.

V prvom sete získal Cecchinato brejk na 4:2, Martin však dokázal odpovedať, keď ho obral o podanie na víťazstvo v sete a znížil na 4:5. Následne prišiel o vlastný servis a tak Talian získal prvé dejstvo.

V druhom sete sa brejkového vedenia 2:1 ujal Andrej Martin a náskok si po celý čas držal, vynútil si tak rozhodujúce dejstvo.

V ňom mal dokonca tri brejkbalové možnosti, ani jednu však nevyužil. Keď šiel potom za stavu 4:5 servovať na udržanie sa v zápase, neustál situáciu, pustil súpera ku dvom mečbalom a druhý z nich niekdajší semifinalista Roland Garros aj premenil.