Home Najdôležitejšie Po obrovskej eufórii trpké sklamanie: Miláčik Roland Garros na mimoriadnej tlačovke zarmútil fanúšikov

Po obrovskej eufórii trpké sklamanie: Miláčik Roland Garros na mimoriadnej tlačovke zarmútil fanúšikov

by Majo Malinovský
Gael Monfils, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Francúzsky tenista Gael Monfils odstúpil z grandslamového Roland Garros.


Ďalej ho nepustilo zranenie zápästia a jeho súper v 2. kole Holger Rune z Dánska tak postúpil bez boja. Dvadsaťročný dánsky talent tak bude pokračovať za obhajobou štvrťfinále po trojdňovom voľne až v sobotu zápasom proti víťazovi duelu medzi Talianom Andreom Vavassorim a Argentínčanom Genarom Olivierim.

“Fyzicky sa cítim vcelku dobre, ale mám problém so zápästím, ktorý teraz nedokážem prekonať. Včera som ho cítil v priebehu celého zápasu. Robili sme maximum aby som mohol zajtra hrať, absolvoval som testy, ale doktor mi povedal, že by nebolo dobré pokračovať a mal by som si dať pauzu,” povedal tridsaťšesťročný Monfils, ktorý vyradil v 1. kole po neskutočnej päťsetovej bitke Argentínčana Sebastiána Báeza. Informovala agentúra AFP.Monfils celú kariéru bojuje so zdravotnými problémami a inak tomu nie je ani na jej sklonku. Od vlaňajšieho augusta nehral sedem mesiacov kvôli zraneniu päty, po návrate do turnajového kolotoča bojoval s bolesťami pravého zápästia a tie sa mu teraz vrátili počas Roland Garros, kde štartoval už po 16-krát v kariére a jeho najväčším úspechom zostáva semifinále z roku 2008.

Na okruhu ATP odstúpil Monfils už z 31. rozohratého turnaja, 24-krát vzdal rozohratý zápas a sedemkrát odstúpil medzi jednotlivými kolami.

Niekdajšia svetová šestka už niekoľkokrát vyhlásila, že ďalšie zranenie by mohlo znamenať koniec kariéry. O budúcnosti ale teraz zatiaľ neprehovoril. V najbližších dňoch môže v Paríži naplno podporovať svoju manželku Elinu Svitolinovú, ktorá postúpila už do 3. kola vo dvojhre žien.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + five =