Home Audio/video Po obrate ruského debutanta zarmútil fanúšikov: Na konci zápasu som nemohol ani chodiť

Roman Safiullin, Denis Shapovalov, Wimbledon 2023

LONDÝN – Po vyradení zo slávneho Wimbledonu si bývalá svetová desiatka Kanaďan Denis Shapovalov bude musieť dať od tenisu nútenú prestávku.

Aj keď do zápasu s ruským súperom Romanom Safiullinom nastupoval v role favorita a úvodný set vyhral 6:3, napokon osemfinálový súboj kvôli problémom s kolenom ledva dohral.

Denis Shapovalov, Wimbledon 2023
Denis Shapovalov (Foto: TASR/AP – Alberto Pezzali)

Aktuálne 29. hráč sveta ďalšie tri sety prehral 3:6, 1:6 a 3:6 a podľa jeho vlastných slov na konci duelu už nemohol ani chodiť, nie to hrať. “Od turnaja vo Viedni je to hore dole,” uviedol Shapovalov, ktorý priznal, že problémy s kolenom sa s ním vlečú už od októbra minulého roka, ale rozhodol sa pokračovať bez dlhšej prestávky.

Na konci zápasu nemohol ani chodiť

“Potom som premýšľal, že vynechám celú antuku a väčšinu trávnatej sezóny a vyrazím len na Wimbledon. Ale zlákalo ma to. Nevyčítam si to, ale teraz budem musieť koleno poriešiť. Snáď nie operáciou, to by bolo na oveľa dlhšie. Na konci zápasu som nemohol ani chodiť, nie to hrať,” dodal Kanaďan, ktorý počíta s dvojmesačnou prestávkou.

Jeho ruský premožiteľ a wimbledonský debutant si v boji o grandslamové semifinále zmeria sily s talianskym súperom Jannikom Sinnerom.