Home Audio/video VIDEO Ukrajinka jej ruku nepodala, fanúšikovia ju vybučali: Hanba, niektorí z nich boli celkom opití!

VIDEO Ukrajinka jej ruku nepodala, fanúšikovia ju vybučali: Hanba, niektorí z nich boli celkom opití!

by Majo Malinovský
Victoria Azarenková, Wimbledon 2023

LONDÝN – Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová si po víťazstve nad Viktoriou Azarenkovou v osemfinále grandslamového turnaja vo Wimbledone tradične nepodala ruku s bieloruskou súperkou. Po stretnutí vyhlásila, že v tejto téme má jasno.


Jelina Svitolinová, Wimbledon 2023
Jelina Svitolinová (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

“Myslím si, že tenisové organizácie musia prísť s vyhlásením, že po zápasoch nebudú žiadne podania rúk medzi ukrajinskými a ruskými či bieloruskými hráčmi,” povedala Svitolinová.

Svoj názor nezmení

Jelina Svitolinová, Wimbledon 2023
Jelina Svitolinová (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

“Už som viackrát povedala, že pokiaľ ruské vojenské jednotky neopustia Ukrajinu a my nezískame späť svoje územie, dovtedy si nebudem s nimi podávať ruky,” vyjadrila sa podľa agentúry AFP 28-ročná Ukrajinka, ktorá si odmietala podať ruky s ruskými a bieloruskými hráčkami už na Roland Garros v Paríži.Svitolinová zdolala v osemfinále devätnástku “pavúka” po trojsetovom boji 2:6, 6:4 a 7:6 (9). V tajbrejku rozhodujúceho setu prehrávala 4:7, no dokázala ho otočiť. Vo štvrťfinále sa stretne so svetovou jednotkou Poľkou Igou Swiatekovou.

Nemôže kontrolovať správanie publika

Azarenkovú pri odchode z kurtu niektorí diváci vybučali. “Nemôžem kontrolovať správanie publika,” reagovala po zápase. “Nie som si istá, či si niektorí ľudia uvedomujú, čo sa deje. Nebolo to fér. Čo s tým môžem robiť? Mám dojem, že to trvá konzistentne už 18 či 19 mesiacov. Nič zlé som neurobila, no na rôznych turnajoch sa ku mne diváci rôzne správajú.”https://www.youtube.com/watch?v=FcrSB6THbBY

Bývalá svetová jednotka sa vyjadrila aj k ráznemu postoju Svitolinovej: “Nechce si podávať ruky s Rusmi či Bielorusmi. Rešpektujem jej rozhodnutie. Čo by som s tým mala robiť? Stáť tam a čakať? Myslím si, že táto debata o podávaní či nepodávaní rúk nie je životne dôležitá. Podľa mňa to bol skvelý tenisový zápas. Je hanba, že diváci v závere bučali, mám pocit, že niektorí z nich boli celkom opití.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + ten =